Yaşlılarda Fiziksel Aktivite Ve Egzersiz?
Ana Sayfa »Sağlık » Yaşlılarda Fiziksel Aktivite Ve Egzersiz?

Yaşlılarda Fiziksel Aktivite Ve Egzersiz?

   

Fizik Egzersiz ve Hareketlilik? fiziksel aktivite, beslenme ve sağlıklı yaşam? Yaşlı Bakım Teknikerliği Fizik Tedavi? Egzersiz ve fizik tedavi? Yaşlılarda Fiziksel Aktivite Ve Egzersiz? Fizik Egzersiz ve Hareketlilik ve tüm detarylar...


Hekim fizik egzersiz ve hareketlilik konusunda danışmanlık vermelidir. Bu bağlamda aktif yaşlanma kavramı içinde fizik egzersizin önemi vurgulanmalıdır.Öncelikli olarak yaşlının günlük fiziksel aktivitelerinin neler olduğu ve aktivite sınırlarının belirlenmesi gerekir.

Fiziksel aktivite özelliklerine göre kişinin hareketliliğinin korunmasına ve egzersiz programının hazırlanmasına destek verilmelidir.Günlük 30 dakika ya da daha uzun sürede, orta derecedeki fiziksel aktivitenin gerçekleşmesi sağlığın sürdürülmesinde yararlıdır. Hareketliliğin korunması ve egzersizin yapılmasındaki engellerin aşılmasına yönelik yaşlılara önerilerde bulunulmalıdır Yaşlılara yönelik yerel ve ulusal aktivite programlarının geliştirilmesi için çaba gösterilmeli, bunun için yerel yönetimlerle işbirliği içinde yaşlı koordinasyon merkezlerinin kurulmasına destek vermelidir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna