Boğaz Enfeksiyonu (Tonsillofarenjit) Nedir?
Ana Sayfa »Sağlık » Boğaz Enfeksiyonu (Tonsillofarenjit) Nedir?

Boğaz Enfeksiyonu (Tonsillofarenjit) Nedir?

   

 Boğaz Enfeksiyonu (Tonsillofarenjit)?  Boğaz Enfeksiyonu Nedir? Boğaz Enfeksiyonu için antibiyotik? Boğaz Enfeksiyonu bitkisel tedavi? Boğaz Enfeksiyonu ve ateş? Bebek Boğaz Enfeksiyonu? Bebek Boğaz Enfeksiyonu tedavisi? 6 aylık Bebek Boğaz Enfeksiyonu? 4 aylık Bebek Boğaz Enfeksiyonu? Bebeklerde Boğaz enfeksiyonu belirtileri? Bebeklerde Boğaz enfeksiyonu ve öksürük? Bebeklerde Boğaz enfeksiyonu tedavisi? Bebeklerde Boğaz Enfeksiyonu hakkında bilgi...Boğaz enfeksiyonu bademcikler ve etrafındaki dokunun enfeksiyonudur. Ateş, boğazda yanma-karıncalanma-ağrı, bademciklerde şişlik ve kızarıklık temel belirtileridir. Ateş, halsizlik, iştahsızlık, çocuklarda emme-yeme isteksizliği, baş ağrısı boğaz enfeksiyonunda ilk ortaya çıkan ve bir-iki gün içinde giderek şiddetlenen belirtilerdir.

Burun tıkanıklığı-akıntısı, hapşırma, ses değişikliği, öksürük, konjonktivit bulunması antibiyotik kullanılmamasını gerektirir.

Ateşli dönemde yatak istirahati ve yeterli sıvı alınması önemlidir.

Korunma:

Ellerin sabunla en az 30 saniye yıkanması önemlidir. Eller burun, göz ve ağızdan uzak tutulmalıdır. Kapalı, kalabalık ve özellikle sigara içilen ortamlardan uzak durulmalıdır.
 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna