Bebeklerde Uyku Düzensizliğin Nedenleri?
Ana Sayfa »Sağlık » Bebeklerde Uyku Düzensizliğin Nedenleri?

Bebeklerde Uyku Düzensizliğin Nedenleri?

   

Bebeklerde Uyku Düzensizliği? Bebeklerde Uyku Düzensizliğinin Nedenleri? Bebeklerde Uyku Düzensizliğin zararları? 6 aylık Bebeklerde Uyku Düzensizliği? yeni doğan Bebeklerde Uyku Düzensizliği? Bebeklerde Uyku Düzensizliğin Nedenleri? Bebeklerde Uyku Düzensizliği ile ilgili tüm bilgiler...


Organik nedenler: Daha önce uykuları düzenli olan bir bebekte uyku sorunları ortaya çıkmışsa önce organik nedenleri ayırt etmek gerekir; burun tıkanıklığı, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşları, raşitizm, demir eksikliği anemisi, barsak parazitleri, inek sütü allerjisi, gastro-özofageal reflu, diş çıkarma, tıkayıcı uyku apnesi sendromu ve üst hava yolları direnç sendromu.

Organik olmayan nedenler: Oldukça sıktır; ana baba ve bebeğin gün içinde aşırı yorgunluğu, stres yaratan durumlar, ailenin bebeği uyutma alışkanlıkları, ana babaların bebeğin REM uyku dönemindeki kısa uyanıklık sürelerini yanlış algılamaları, gece sık beslemeler ve uzun süreli ilgi. (Ana babalara zaman zaman uyanmanın normal bir şey olduğu anlatılmalıdır) Yolculuk ve hastalık gibi geçici değişiklikler daha önceki uyku düzenini bozabilir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna