Kadınlar en çok bu hastalıktan ölüyor
Ana Sayfa »Sağlık » Kadınlar en çok bu hastalıktan ölüyor

Kadınlar en çok bu hastalıktan ölüyor

   

Kadınlar en çok bu hastalıktan ölüyor

Kadınlar en çok hangi hastalıktan dolayı ölüyor? Bilim adamlarının son araştırması bu soruya cevap buldu. Uzmanlar'ın araştırmalarına göre, çoğunluk bu soruya "kanserden» cevabı veriyor. Ama aslında zarif cinsin temsilcileri arasında toplam% 27 meme kanserinden ölmektedir. Çağımızın en korkulu belalarından olan kanser hastalığının ilacı henüz bulunamadı. Gün geçtikçe bu hastalığa yakalananların sayısı artıyor. Bazı alışkanlıklarımızdan, özellikle, yemek alışkanlığımızdan küçük değişikliklerle bu hastalıktan kendimizi koruyabiliriz.
 

Aşırı kilo rahim, rahim yolları, meme, yemek borusu ve böbrekte kanser hastalığının oluşma riskini artırır. Zeytinyağı, bol yeşillik, taze ve Zamanı geçmemiş gıda ürünlerini tüketerek kanser hastalığınından kurtulabiliriz. Yüksek kalori, kalitesiz beslenme, özellikle mide ve bağırsak kanserine yol açıyor.
 

Sadece ABD'de her yıl yarım milyon kadın ... kalp-damar sistemindeki aksiliğin kurbanı oluyor. Mesele şu ki, kadınlarda kalp sorunları erkeklerdeki gibi ağrı ve diğer geleneksel simptomlarla eşlik edilmez. Dolayısıyla kalp çoğunluk hanımların hiç aklına düşmüyor. Bilim adamlarının araştırmasına göre, kadınlarda kalp yetersizliği kendini bulantı, baş ağrısı, kalp çarpıntısı şeklinde gösteriyor.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna