Rüyada hizmetçi görmek ne demek
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada hizmetçi görmek ne demek

Rüyada hizmetçi görmek ne demek

   

Rüyada hizmetçi görmek ne demek

Rüyada hizmetçi görmek ne anlama gelir? Rüyada hizmetçi görmek ile alakalı tabirleri bu sayfada derledik. İşte Rüyada hizmetçi görmek hakkında tüm detaylar.

Diyanet Ruya : Rüyanızda bir hizmetçi aldığınızı görmeniz; evinizden ziynet eşyası ve para gibi bir şeyinizin çalınması ihtimâline karşı uyanık olmanız lazım geldiğine, hizmetçinizi âzâd ederek yani hürriyetine kavuşturarak evlendirdiğinizi görmeniz; keder ve üzüntüden kurtularak rahata kavuşacağınıza ve bir yitiğiniz varsa onu da bulacağınıza işaretle tabir edilir.

İhya: Rüyada Hizmetçi görmek güzel geçime, şeref ve yüceliğe, Hizmetçi olduğunu görmek, hizmetinde bulunduğu yerin efendisi olmaya delalet eder.

Seyyid Süleyman: Ücret mukabili hizmet eden birini rüyada görmek; bazen hayır, bazen şerdir (köle ve cariye hariç). Bir kısım tabirciye göre, memuriyet, vazife, şeref ve kudretle yorumlanır.

Rüyasında büyük bir zatın hizmetçisi olduğunu gören, ni'met ve devlete nail olur. Böyle mühim bir şahsiyetin, birine hizmetkar olduğunu görmek; onun makamını kaybedeeceğine delalet eder. Memursa, azledilir. Zenginse, fakir düşer. Kahya olduğunu gören; ehilse, zamanın idarecilerine müşavir olur. Böyle bir makam için uygun değilse bile, haline göre bir yere gelir, nüfuz sahibi olur. Sözü dinlenir.
Vekilharçlık yaptığını gören, bol rızka kavuşur. Geçimi kolay olur. Bir rivayete göre, eline hırsızlık vb. bir yolla haram mal geçer. Kilerci olmak; vekilharçlık gibi yorumlanır. Aşçıbaşı olan, fakirleri doyurmayı başarır. Birçok kimse, ondan faydalanır. Aşçı çırağı olan, hayra yardım eder. Fakirlere faydalı olmayı teşvik eder. Bu sayede sevap kazanır.

Bakanlar katında kapıcı olan, hayır yapılmasını engeller. Han, mağaza gibi bir yerde aynı vazifeyi yapan, halka kolaylık gösterir. Bu sayede güzel bir şöhret yapar. Bu işlerde çalışanları görmek ve onlarla konuşmak; aynı suretde tabir olunur.
Evinde hizmetçiler gören, layıksa büyük mevki sahibi olur. Memuriyetten azl edilmişse, vazifesine tekrar kavuşur. Memursa yerinde yükselir. Zenginse, serveti artar. Fakirse, zengin olur. Tüccar ve diğer esnaftansa, kazancı çoğalır.

Kadın hizmetçi, erkek hizmetçiden daha iyidir. Hizmetkar olduğunu gören bir kadın, yukarıdaki tabirleri gözönüne almalıdır. Birçok hizmetkara sahip olduğunu gören bir kadın rüyasını eşine, evladına, ailesinde ilim ve mevki sahibi olanlara nispet ederek yorumlamalıdır. Şayet çoluk çocuğu yoksa, rüya kendisine aittir. Dolayısıyle malı ve refahı artar.

Zengin bir kadın, rüyasında hizmetçi olduğunu görürse, fakir düşer aşağılanır. Bir kavle göre, halka iyilik eder.

Bir hizmetçi, evin hanımı olduğunu görürse; mala ve saadete kavuşur. Zengin ve salih bir erkekle evlenir. Hastaysa, şifa bulur.

Evindeki hizmetçi kadınla evlendiğini yahut kucaklayıp öptüğünü gören, ona iyilik eder. Bir kadın erkek hizmetkarıyla evlendiğini görürse, yorum yukarıdaki gibidir.
Hizmetkarını kovduğunu gören; ondan memnun kalıp, ihsanda bulunur. Kovulduğunu gören hizmetkar için de tabir aynıdır.

Sahip olduğu hizmetkarların giderek azaldığını ve yalnız kaldığını gören zengin; fakir düşer, horlanır. Tüccarsa zarara uğrar. Sağlıklıysa, hastalanır. Memursa, azledilir. Yolcuysa, zahmet çeker. Hulasa bu rüya iyi değildir.

Kadın ve erkek hizmetkarın hane sahibi ile veya rüya gören ile evlenmeleri ni'mete ve hayra, nail olacaklarına ve efendilerinden lutuf göreceklerine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna