Rüyada Zelzele Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Zelzele Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Zelzele Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Zelzele görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zelzele görmek ne anlama gelir? Rüyada Zelzele nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zelzele dini rüya tabirlerinde Zelzele anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyanızda zelzele olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmeniz; sizin bir devlet büyüğünden bir felâkete maruz kalacağınıza, bir yoruma göre de sizin bir yolculuk yapacağınıza işaret eder. Rüyanızda herhangi bir dağın zelzele sonucu yer değiştirdiğini görmeniz; bulunduğunuz bölgeye birtakım felâketlerin geleceğine delalet eder. Bir kimsenin bir zelzele sonucu evinin yıkıldığını ve ev halkı içinden sadece kendisinin kurtulduğunu görmesi; o kimsenin vefatının yakın olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında herhangi bir yerde zelzele olduğunu ve insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bir kısım insanların da yere gömüldüklerini görmesi; o kimsenin bulunduğu yerde iskân eden insanların başlarına zahmet ve sıkıntı verecek bir felâketin geleceğine yorumlanır. Rüyada zelzele olduğu, yerin sallandığı ve evlerin yıkıldığının görülmesi; devlet tarafından bir kısım mallara zam yapılacağına ve insanların bundan oldukça sıkıntıya düşeceklerine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Deprem.


Seyyid Süleyman : Bkz. Yer Yarılması ve Çökmesi ve Sallanma.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen zelzele korkuya işarettir. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye işarettir, dediler.Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan so a tekrar yerine geldiğini görse, ora halkına şiddet ve korku isabet eder.Bir kimse rüyada bir yerde zelzele olduğunu ve orada birtakım insanların yere battığını ve birtakımının da kurtulduğunu görse, devlet başkanı oraya gelir. Bazılan da bu rüya, şiddetli bir hastalığa işarettir, dediler.Yer sarsıntısının olduğu yerde devlet başkanı halka zulmeder.Bir kimse rüyada yerin sarsıldığını görse, o kimsenin iş ve geçiminde, meydana gelecek canlılığa işarettir. Rüyada yerin sarsıldığını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir. Rüyada görülen zelzele feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işarettir. Bazen de zelzele hastalık sebebiyle ölümden kurtulmakla beraberi halkın düşeceği izdırap ve kedere, eğer duvarlar yıkılırsa öleceğine işarettir.Bazen de zelzele, rüyayı gören şahsın öleceğine işarettir.Rüyada kıtlık olan bir yerde meydana gelen zelzele ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculuğunu terketmeye, hanımlar tarafından görülecek sıkıntıya işarettir.Rüyada görülen zelzele, eğer bostanda olursa mahsulatın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna işarettir.Zelzele köyde meydana gelecek fitnelere işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna