Rüyada Zamk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Zamk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Zamk Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Zamk görmek ile alakali tabirler, Rüyada Zamk görmek ne anlama gelir? Rüyada Zamk nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Zamk dini rüya tabirlerinde Zamk anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Ağaçların salgıladığı zamktan yediğini görmek bir kimsenin fazla olan malından istifade etmeye, Zamk görmek hayır ve menfaate delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Yapıştırıcı, Yapıştırmak.)


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Zamk yediğini, birinin kendisine verdiğini, satın aldığını veya bulduğunu gören, başkalarının malından artanlardan istifade eder. Birine zamk veren malının fazlasından başkasına ihsan eder.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Zamk görmek; küçük bir menfaattir. Zamk hangi ağaca mensub ise, rüya sahibi o ağacın temsil ettiği yerden fayda sağlar. Mesela badem ağacı zamkı yiyen, cimri bir şahıstan biraz hayır görür. Yanında arap zamkı olduğunu yahut ondan yediğini gören; fena huylu, çirkin işler yapan bir adamdan menfaat temin eder.
Ibn-i Sirin sabır zamkı hakkında şunları söylüyor: Sabır denilen acı zamkı görmek; batıl şeylerle ve kelamla uğraşıp bu sayede mal kazanmak hırsı olan dünyaya çok düşkün alim bir şahsa delalet eder. Sabır yediğini gören, böyle bir alimle sohbet eder.
Cabir'ül Mağribi ise bu rüyayı şöyle yorumluyor: Sabır yemek; şiddetli üzüntüye ve kedere işarettir.
Bazıları zamk rüyası için şunları söylemişlerdir: Hangi ağaca ait olduğunu bilmediği zamk gören, teşebbüs ettiği işlerden fayda sağlar.
Samğ-ı Arabi denilen ve çok makbul olan zamkı gören ve onu yiyen, hayır ve menfaat bulur.
Kitre de böyle tabir olunur. Fakat yorumu zamk kadar kuvvetli değildir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna