Rüyada Yüz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yüz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yüz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yüz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yüz görmek ne anlama gelir? Rüyada Yüz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yüz dini rüya tabirlerinde Yüz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Yüz insanın şeref ve itibarına, süs ve zinet eşyalarına ve geçimine, Yüzü gülümser, parlak ve güzel görmek iyi hale, inanç ve amel güzelliğine ve diğer hayırlara, Kendi yüzünü asık görmek tiksinti verecek bir şeye, başkasının yüzünü asık görmek ondan bir kötülük görmeye, Yüzü buruşuk görmek üzüntü ve kedere, kırışıklarla dolu görmek derin düşüncelere ve uzun yaşamaya, Kadının yüzünü buruşuk görmesi eşinin vefat etmesine, Yüzde görülen kusur süs ve geçimdeki eksikliğe, yüzdeki ayıbın artması geçim darlığının devam etmesine, Yüzün kızarması sevinç ve sürura, sararması hastalık ve üzüntüye,kararması gam ve keder, pembeleşmesi sıhhat ve afiyete, mutlu yaşamaya; buğday rengi ve esmer olması refah ve saadete, zümrüt yeşili olması din ve inanç güzelliğine;Yüzün renkten renge girmesi din ve dünyalında değişikliğe ve hayatın çalkantılarına, Yüzünü bütün bedeni ile birlikte görmek mala, şerefe ve güzel eşe; Kadının yüzüne pudra yürüp gözlerine sürme çekmesi kendisi ve kocası için iyiliğe ve hoş geçime, yüz bakımına özen göstermeye,Yüz çirkinliği kötü ve ayıp olan şeylere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Yanak, Yüz Ekşitmek.)


Seyyid Süleyman : Rüyada insan yüzü görmek; kişinin sevinci ve şerefi ile tabir olunur.
Kirmani demiştir ki: Yüz, zinet ve maişete işarettir. Yüzde bir ayıp görmek, bunlarda noksana delalet eder. Ayıbın büyüklüğü, müşkülatın, zorluğun artacağını haber verir. Yüzün renginin şafak gibi kırmızı olması; sevinç ve ferah, sarı olması; hastalık, azl, korku ve şaşkınlıktır. Siyah yüz, üzüntü ve kederdir. Fakat, bir rivayete göre rüya sahibinin bir kızı olur.
Rüyada yüzü kırmızıya yakın beyaz görmek; sıhhate, buğday rengi veya esmer görmek; feraha ve geniş rızka, yeşil görmek; ruhun iman ve islamla süslü olduğuna işarettir. Yüzünün renkten renge girdiğini görenin, maddi ve manevi vaziyetinde değişiklik olur.
Ebu Said'ül Vaaz yüz rüyasını mal, makam, itibar ve güzel bir zevceyle ifade ediyor. Yanaklar; iki kız evladı temsil ederler. Yanaklarda görülecek iyi ve kötü her hal onlara göre tabir edilir.
Yüzü güleç parlak ve güzel görmek; iyi hal ve dindarlıktır. Siyah yüz; rüya sahibinin mizahla uğraşan yalancı biri olduğuna delalettir. Kendisinin yahut başkasının yüzünde çirkin bir şey gören, üzüntüye duçar olur, bir belaya çatar. Buruşmuş ve somurtkan yüz; ikrah (nefret) olunacak bir şey görmeye işaret eder. Çatık kaşlı birini gören, onun fenalığına uğrar. Çehresinin buruştuğunu gören, üzülür. Rüya sahibi kadınsa, kocası vefat eder.
Yüzün güzel olması, dindarlık ve itibarla yorumlanır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna