Rüyada Yürümek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Yürümek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Yürümek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Yürümek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Yürümek görmek ne anlama gelir? Rüyada Yürümek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Yürümek dini rüya tabirlerinde Yürümek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Düz yolda yürümek İslamın prensiplerine uymaya, Sokakta çanta veya evrakla yürümek ehli için memuriyete, Yalınayak yürümük üzüntü ve kederin gitmesine, Mutedil ve orta bir seyirle yürümek alçak gönüllülüğe, takvaya, Koşarak yürümük düşmana galip gelmeye,, Gerisin geri yürümek dinen bozukluğa yahut başladığı işten vazgeçmeye, Kibirli bir şekilde yürürken yüsüztü düşmek dünya ve ahirette hüsrana uğramaya, Gökyüsündü yürüdüğünü görmek yağmur suyu üzerinde yürümeye, Tek ayakla yürümek mal ve ömrünün yarısının gittiğine, Sallanarak yürümek dini yönden zayıflığa, geçici şeref ve itibara; mal sahibinin böyle yürümesi, malının hesabının kendisinden sorulacağına delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında piyade veya süvari olarak yavaş yavaş ilerlediğini gören, izzet ve itibar sahibi olur. Toprak üzerinde yürüyen, kısa zamanda mal kazanır. Kumda yürüyen, zahmetli bir işe girer. Dikenler üzerinde yürüyüp bundan acı duyan, ailesinden veya akrabasından birinin kaybından dolayı üzülür yahut bir musibete uğrar. Cadde üzerinde yoluna devam eden, Islam üzerinde olur. Din ve dünya hayatında selamet bulur. Yolunu kaybettiğini veya yoldan ayrıldığını gören, hak yoldan ayrılır. Yolunu bulursa, tekrar dine döner. Yolda şaşırıp nereye gideceğini bilmeyen, nefsinin ıslahında ve taleplerinde şaşkınlık gösterir. Yolsuz bir mahalde yürüdüğünü, yol gösterecek kimseye tesadüf etmediğini gören, dinde bid'ate düşer. Işlerinde müşkülat (sıkıntı) çeker. Mağrur olur.
Karanlık yolda yürüyen, dalalete (dinde sapıklığa) düşer. Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören, hidayete erer. Yürüdüğü yolda bir hayvanın yahut bitkinin yürümesine mani olduğunu görenin, eceli yakındır.
Yolun doğruluğu, rüya sahibinin dinidir. Birinin kendisini doğru yoldan başka bir yola sevkettiğini gören, borçlusunun hilesine uğrar. Alacağı yoksa, onu hataya ve günaha iter. Karanlık bir yolda yürüdüğü halde doğru yoldan ayrılmamak için tahammül gösteren, hidayete erer. Çeşitli yollar görüp hangisine gideceğini bilmeyen, dininde şaşkınlığa düşer ve dinsiz biri ile arkadaş olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada düz ve doğru bir şekilde yürüdüğünü gören kimse, hayırla rızıklanır. Sokaklarda yürüdüğünü ve elinde de bazı talimatlar olduğunu gören kimse, eğer ehilse kendisine memuriyet verilir.Rüyada yalın ayak yürümek üzüntü vekederin gitmesine ve dinin güzelliğine, mutedil ve orta bir halde yürümek de, Allah (C.C.) için mütevazi bir şekilde bulunmasına işarettir. Koşarak yürümek düşmana galip gelmektir. Gerisin-geri yürümek, başladığı bir şeyden geri dönmeye, eğerbir şeye başlamamışsa, durmasına işarettir.Bazen gerisin-geri yürümek, rüya sahibinin dininin bozukluğuna ve durumunun değişmesine işarettir. Kibirli bir şekilde salınarak yürüdüğünü görse rüya sahibinin dünya ve ahiretçe hüsran ve ziyana ugramasınaişarettir.Kendisinin yalnız bir adamın gözeticilik sıfatıyla gezip yürüdüğünü görmesi, kendisinden o adama bir kötülük erişmesine işarettir.Bir kimsenin çalışıp ve kazanarak yürümesi, sahih amele işarettir. Yürümek, korku, tehlike ve tevekkül içinde yolculuk yapmaya işarettir.Bir kimsenin başını önüne eğerek yürümesi onun ömrünün uzunluğuna işarettir. Bir kimsenin rüyada ihtiyar olduğundan veya bir hastalıktan dolayı bastonla yürüdüğünü görmesi, o kimsenin baston kullanmaya ihtiyaçduyacağına işarettir. Bir kimsenin tek ayağı üzerinde yürüdüğünü görmesi, mal veya ömrünün yarısının gittiğine işarettir. Cansız varlıkların yürüdüğünü görmek, şiddete ve belanın gelmesine, bazen bu rüya din ve dünya işlemde ihtiyatlı hareket etmeye ve bunun üzerine Halk tarafından yapılacak yardıma işarettir.Rüyada insanın hayvan gibi yürüdüğünü görmesi, cahil kişilerin ahlakıyla ahlaklanmaya işarettir.





Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna