Rüyada Vakıa Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Vakıa Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Vakıa Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Vakıa Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Vakıa Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Vakıa Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Vakıa Suresi dini rüya tabirlerinde Vakıa Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Vakıa Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin dünyada fakirlik yüzü görmeyeceğine işaret eder. Çünkü Hz. Peygamber (as.) bu konuda "Kim her gece Vakıa Sûresini okursa o kimseye fakirlik isabet etmez, "buyurmuştur


Seyyid Süleyman : Ömer Ibn-i Hattab (R.A.) buyuruyor ki: Vakıa Suresini rüyasında kısmen veya tamamen okuyan veya okunduğunu gören, dünyada zaruret ve sefalet çekmez. Ahirette zarar etmez. Cennete ilk girenlerden olur.
Abdulgani buyuruyor ki: Korktuğu şeyden muhafaza olur. Rızkı ve refahı genişler.
Ibn-i Sirin diyor ki: Ömrünün sonunda bütün günahlarına tevbe edip, ümmetin iyileri arasına girer.
Kirmani'ye göre rüya sahibi, ibadete muvaffak olur ve kıyamet gününün şerrinden korunur. Dünyada şöhret ve servet kazanır.
Cafer-i Sadık şöyle diyor: Hazret-i Mevla'ya ibadet eder ve rahmetine nail olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada Vakıa suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu,yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, dünyada fakirlikten emin olmaya, ahirette iyi amelle rızıklanmaya ve cennete ilk girenler grubuna dahil bulunmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna