Rüyada Uyanmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Uyanmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Uyanmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Uyanmak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Uyanmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Uyanmak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Uyanmak dini rüya tabirlerinde Uyanmak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada uyanmak veya uyanıklık, Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında uykuda olduğunu ve uykudan uyandığını görmesi; o kimsenin deneyimli olmadığı bir işe girerek çalışacağına, kişinin rüyasında uyuyan bir kimseyi uyandırdığını görmesi; o kimsenin uyandırdığı kişiyi hak yola getirmeye çalışacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir başkası tarafından uykudan uyandırıldığını görmesi; o kimsenin kendisini uyandıran kişi tarafından doğru yola getirilmeye çalışıldığına yorumlanır. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyanızda derin bir uykudan uyandığınızı ve hemen kalktığınızı görmeniz; din ve dünya işlerine gayret sarf edeceğinize ve bunda da başarılı olacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında uzun zaman uyanık olduğunu görmesi; o kimsenin ömrünün uzun olacağına, kişinin rüyasında kendisinin uyanık olduğunu görmesi; o kimsenin uyanık halinde iken doğru yolda olduğuna, kişinin rüyasında uyuyan bir kimseyi dürterek uyandırdığını görmesi; o kimseyi doğru yola çağırdığına delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya; hareket, gayret, uyanıklık ve ibadetle tabir olunur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyasında uykudan uyandığını gören, gafletten kurtulur. Uyuyan birini uyandırmak, onu doğru yola sevketmektir. Birisi tarafından uyandırılan, onun vasıtasıyla hidayet bulur.
Bazılarına göre bu rüya şunların ifadesidir: Sedad yani işlerde akıllı davranma, din ve dünya işlerinde devamlılık, günahtan sakınmak, bol rızk ve uzun ömür.
Başkaları uyurken uyanık olduğunu gören, halkın gafletinden istifade eder. Uyumamakta direndiğini gören, işlerine devam eder.
Uzun zamandır uyanık olduğunu gören, çok yaşar.


MollaCami Tabiri : Rüyada kendisini uyanmış görmek, onun ciddi ve samimi olarakhareket ve tövbesine, ticaret ve kazancına yolculuktan gelmesine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna