Rüyada Ud Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ud Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ud Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ud görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ud görmek ne anlama gelir? Rüyada Ud nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ud dini rüya tabirlerinde Ud anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Diyanet Ruya : Rüyada ud görülmesi; eski hale dönmeye işaret eder. Fakir kimsenin rüyasında ud çaldığını veya başka çalan bir kimseyi görmesi; o kimsenin fakirlikten zenginliğe döneceğine, zengin bir kişinin fakirliğe döneceğine işaret eder. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında görmesi; bekâr için evlenmeye, evli kişi için de çocuğunun olacağı bir kimsenin rüyasında büyük bir devlet adamının huzurunda ud çaldığını görmesi; o kimsenin o devlet büyüğünden hayır ve iyilik göreceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir ud satıcısından bir ud satın aldığını görmesi; o kimsenin bekleyen bir kısmetinin eline geçeceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Hastalıktan kurtulmaya, eski haline dönmeye, tıp ve astronomi öğrenmeye, bekar için evlenmeye, evli için kucağında çocuk görmeye; Ud çalmak yahut dinlemek yalan söze; Udçu görmek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, bir şeyden şikayet etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz'a göre ud çalmak; batıl sözdür. Dinlemek te aynıdır. Evinde ud çalınan bir musibete (felakete) uğrar. Bir rivayete göre rüya, başkanlıkla yorumlanır. Ud çalarken kirişinin koptuğunu gören, üzüntüden kurtulur.


MollaCami Tabiri : Rüyada ud görmek, hastalıktan kurtulmaya ve insanın gerek hayır ve gerek şer olsun bulunduğu hale tekrar dönmesine işarettir. Bazen de rüya sahibi tıp veya astronomi öğrenir. Rüyada ud görmek, bekar için evlenmeye evli için de kucağında çocuk görmeye işarettir.Rüyada Müslümanların liderinin kapısında ud çaldığını gören kimse, eğer ehilse velayet ve saltanata erişir. Ehil denilse, yalan söz uydurur.Rüya sahibinin sadece ud görmesi veya onu almak istemesi, sesini işitmediği müddetçe ona zaran yoktur. Ud çalmak veya onu dinlemek yalan söze işarettir. Bir kimse kendi evinde ud çaldığını görse, o kimseye bir bela erişir. Bazı tabirciler rüyada görülen ud, çalan kimse için ululuktur, şeklinde yorumlamışlardır.Bazı tabirciler de ud çalan kimseye Üzüntü ve keder isabet eder, dediler. Ud çalarken kirişin kırıldığını gören kimse, üzüntü ve kederden kurtarır. Bazı tabirciler, rüyada görülen ud, çalan kimse için reisliktir, şeklinde yorumlamışlardır.Ud görmek durumu kapalı olan kimse için, öğüt ve nasihata fasık ve günahkar kimse için de, halkı üzecek bir şeyi onların arasına sokmak suretiyle onları azdırmaya işarettir.
 

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna