Rüyada Taşlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Taşlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Taşlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Taşlamak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Taşlamak görmek ne anlama gelir? Rüyada Taşlamak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Taşlamak dini rüya tabirlerinde Taşlamak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Had ve şeriat hükmünü yerine getirmek maksadıyla yapılan taşlanma, taşlanan kişinin günahlarının mağfiret olunmasına; Birini taşlamak o kimseye sövmeye, ırz ve namus hakkında iftiraya, Karada av avlamak için taş atmak kazanç ve ganimete, Kendi başına taşş atıldığını görmek amiri yahut reisinin kendisine itimat edip sığınmasına ve kendisinden alacağı öğütle esenliğe çıkmasına yahut üstlerine dost ve onlara hayrı tavsiye eden biri olmaya, Dağdan üzerine taş atıldığını görmek, orada vaki olan zulümden yöneticilerin haberdar olmalarına, Birine sapanla taş atmak, o kimseye hak ve sevap olan şeyde katı kalplilik yapmaya, Kadınların kendisini taşladığını görmek, hilebaz kadınlar tarafından kendisine hile yapılmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Cemerat.)


Seyyid Süleyman : Taşlamak rüyası hayır değildir.
Ibn-i Sirin (R.A.) demiştir ki: Rüyasında bir kimseyi taşladığını gören, o şahsa küfreder.
Bazı tabircilere göre bu rüya, zarara delalettir. Dine uygun bir sebeple taşlandığını gören, tevbe eder yahut işlemediği ve nefret ettiği bir suç dolayısıyla cezalandırılır.


MollaCami Tabiri : Rüyada birisini taşladığını (recm) gören kimse bir insana küfreder. Recm, ırz namus hakkında iftiraya işarettir. Ancak recm Allah tarafından yasaklanmış olan bir suçu işlemeden ötürü ceza vermek için yapılmışsa, bu halde recmolunan kimsenin günahtan temizlenmesine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna