Rüyada Tapmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Tapmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Tapmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Tapmak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Tapmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Tapmak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Tapmak dini rüya tabirlerinde Tapmak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Rüyasında ateşe taptığını gören, zalim devlet büyüklerine yardımcı olur. Kızgın ateşe tapan, haram peşinde koşar. Kızgın ateş; zalim bir idarecidir.
Ağaçtan yapılmış bir puta tapan, münafık bir adama yakın olur. Dedikodu ve yalan yoluyla ahbaplık tesis eder. Altından imal edilmiş put gören, istemediği bir işe başlar ve zarara uğrar. Bakır, demir, kurşun ve emsali bir madenden put görmek; dünyayı istemektir. Taştan put; katı kalpli bir adama yakın olup ondan fayda görmeye delalet eder. Toprak put; faydasız biriyle arkadaş olmaktır. Puta tapmak, iyiye yorulmaz. Günah ve zarara işarettir. Gümüş put, bir kadın için layık olmayan mua-melede bulunmaktır.
Cafer-i Sadık bu rüyayı, yalancı, batıl sözlü ve hilekar bir insanla ifade ediyor.
Abdulgani'ye göre, rüyasında puta taptığını gören; Allah'ı unutarak, batıla yönelir. Altından puta tapan, Allah'a ibadet etmeyen bir adama yakın olur ve ondan zarar görür. Bir rivayete göre malı gider. Dinde gevşek olur. Gümüş puta tapan; bir kadına fesatla erişmek için, dinini kullanır. Gördüğü puta ibadet etmeyen, çok mala kavuşur.
Bazı tabircilere göre put; insanı ibadetten alıkoyan, mevki, mal, sevgili, eş, evlat vb. şeylere işaret eder. Yanında put olduğunu gören, başka mezhepten yahut sağır, dilsiz, iz'ansız bir kadınla evlenir ve onun gibi bir evladı olur. Put, bir kadının veya çocuğun aşkına da delildir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna