Rüyada Sehirler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sehirler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sehirler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sehirler görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sehirler görmek ne anlama gelir? Rüyada Sehirler nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sehirler dini rüya tabirlerinde Sehirler anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Kirmani (R.A.) demiştir ki: Rüyasında Mekke-i Mükerreme de olduğunu gören, rahata ve itibara kavuşur. Dine hizmet eder. Medine-i Münevvere de bulunan; tüccarlarla arkadaş olup onlardan din ve dünya işlerinde hayır ve fayda görür. Taif'te olduğunu gören, sık sık seyahat eder. Basra da bulunmak; ilim sahibi olmaktır. Vast şehri; ağır başlılık, din ve takva ile yorumlanır. Bağdat zenginliğe işarettir. Bu rüyada şehirlerin isimleri, ne ile şöhret buldukları dikkate alınır ve bu hususlara göre yorum yapılır.
Seyh Abdülkadir El Semuni'ye göre, şehir veya kasabanın adı hayrı ifade ediyorsa rüya iyidir. Aksi ise, şerre delalettir. Mekke-i Mükerreme; din ve tevbe demektir. Medine-i Münevvere; dostlarla buluşmak, arzuya kavuşmak ve Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)in şefaatini ümit etmektir. Kudüs'ü gören, tevbekar olup, günah-larından temizlenir. Mısır; izzet, zafer, güven ve rızktır. Iskenderiye; ticaret ve menfaatle tabir olunur. Sam şehri; rahmet, bereket, güzel geçim ve emniyettir. Istanbul'u görmek; dinde zaafa, rızkta harama işaret eder. Bursa; makam, itibar, güven ve selamettir.
Ibn-i Sirin ise: Büyük şehirleri ne suretde olursa olsun, iyiye tabir edyor. Tanımadığı bir şehirde olduğunu gören, bir kavle nazaran ehl-i salahtan (dindarlardan kurtulmuş-ladan) istediğine nail olur. Bir rivayete göre bilmediği bir şehirde bulunan, vefat eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna