Rüyada Sövmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sövmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sövmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sövmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sövmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Sövmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sövmek dini rüya tabirlerinde Sövmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada sövmek, Sövülen kişi için zillete düşmeye, sövülen kişi için ise izzete erişmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında birisinin kendisine sövdüğünü görmesi; o kimsenin söven kişinin eziyetine maruz kalacağına ve sonra sövülen kimsenin şovenden intikam alacağına yorumlanır. Rüyanızda kendinize yakışmayan bir sözle başkasına sövdüğünüzü görmeniz; sövdüğünüz kimsenin size üstün geleceğine işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında kendisine halktan birisinin sövdüğünü veya iftira yaptığını görmesi; mazlum bir kimsenin zalim birisine galip geleceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Küfretmek, söven için yüceliğe, kendisine sövülen için zillete, Adi bir kimsenin iyi bir insana sövmesi, sövene o iyi kimseden gelecek belaya, Sövüldüğünü görmek, o cihetten gelecek eziyete, neticede intikamını almaya; Bazen sövülmek, söven kimse üzerindde bulunan hakka; Kendine iyilik eden velinimetini sövdüğünü görmek ana-babaya asi olmaya, Haktan yüz çevirmeye ya da o kimseye itaat etmemeye; Kayışıksız bir şekilde bir kimseye sövmek, sövdüğü kimseye mağlup olmasına, Birinin kendisine sövdüğünü ve iftirada bulunduğunu görmek, o kimseye zafer bulmaya, mazlumun zalime zafer bulmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Küfür / Küfretmek.)


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Bir adama sövdüğünü gören, ona yenik düşer. Rüyada küfredilen kimse, küfredene galip gelir. Kendisine küfreden birine karşılık verdiğini gören, ona fenalıkla mukabele eder. Büyük bir zattan küfür işiten, ondan hayır görür.
Bazı tabircilere göre birine küfür ettiğini gören, onu hafife alır. Mekruh, çirkin bir iş yaptığı için, iyi bir zat tarafından azarlandığını gören; dalalete düşer. Büyükten küçüğe küfür; azarlanmaktır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna