Rüyada Sıçramak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sıçramak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sıçramak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sıçramak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sıçramak görmek ne anlama gelir? Rüyada Sıçramak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sıçramak dini rüya tabirlerinde Sıçramak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir yerden bir yere sıçradığını (atladığını) görmesi; o kimsenin halen bulunduğu bir yerden başka bir yere gideceğine veya halinin değişeceğine, yani zengin ise fakir, fakir ise zengin olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında uzun bir mesafeye sıçradığını görmesi; o kimsenin uzun sürecek bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir yerden sıçrarken elinde baston ve benzeri bir şeyin bulunduğunu görmesi; o kimsenin bir mevkiye yükselebilmesi için bir tanıdığının aracılığından istifade edeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir yerden bir yere sıçradığınızı görmeniz; sizin halinizi değişeceğine işaret eder. Şöyle ki: Bir kimsenin rüyasında iyi bir yel den kötü bir yere sıçradığını görmesi; o kimsenin iyi bir halden kötü bir hale geçeceğine, kişinin rüyasında kötü bir yerden iyi bir yere sıçradığını görmesi; o kimsenin kötü bir halden iyi bir hale geçeceğine delalet eder. Bir memurun rüyasında yüksek bir yerden aşağıya atladığını görmesi; o memurun görevine son verileceğine, eğer zengin ise parasını kaybedeceğine, eğer tüccar ise zarara uğrayacağına ve halktan birisi ise yine zarar edeceğine işaret eder. Rüyada küçük bir çocuğun sıçrayıp atladığının görülmesi; o çocuğun çok zeki ve çalışkan bir çocuk olacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : İnsana ıstırap veren duruma yada güç ve kuvvet bulmaya; Birinin üzerine atladığını görmek o kimseye galip gelmeye, Yerden göğe doğru sıçramak Mekke ya da uzak bir yere yolculuk yapmaya, Bir yerden bir yere sıçramak, bir halden bir hale geçmeye; sıçradığıı yer iyi ise olumlu değişikliğe, değilse olumsuz değişikliğe, Havaya sıçramak ve durmaksızın yükselmek vefat etmeye; havaya sıçrayıp dilediği gibi hareket ettiğini görmek, arzu ettiği şeylere kavuşmasına, Kuyu yahut akarsuya sıçramak hızla iyi bir duruma gelmeye, Bir ayağı ile sıcramak bir yere naklolmaya, fazla sıçrarsa yolculuğa, Tek ayakla atlamak diğer ayağın rahatsızlığından dolayı ise malının yarısını yitirmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Atlamak, Uçmak.)


Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir yerden başka bir yere sıçradığını gören ya bulunduğu yeri değiştirir yahutta durumunda bir farklılık olur. Iyi bir mahalden fena bir yere sıçramak; iyi halin kötüye tebdil etmesidir. Uzun bir mesafede sıçradığını gören, uzak yola gider. Istediği gibi ve arzuladığı yere sıçrayan, faydalı bir yolculuk yapar. Istediği yere sıçrayamayanın muradı yarım kalır. Bastona dayanak sıçradığını gören, işlerinde bir zata dayanır. Bir nehirden, kuyudan veya hendekten sıçrayanın; vaziyeti düzelir, selamete çıkar.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Bir kimsenin üzerine sıçradığını gören, o kimseyi hükmü altına alır. Sıçrayarak havada kaybolduğunu gören, vefat eder.
Bu rüyanın diğer tabirleri şöyle; Yüksek bir yerden aşağıya atlayan, memursa, azl edilir, zenginse, malını kaybeder, tüccarsa işi bozulur. Bu herkes için zararla yorumlanır. Yerinde durduğu halde sıçradığını gören, itibarını zedeleyecek bir iş yapar. Küçük bir çocuğun, sıçrayıp atladığını görmek; onun zeki ve çalışkan olacağına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna