Rüyada Ses Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ses Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ses Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ses görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ses görmek ne anlama gelir? Rüyada Ses nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ses dini rüya tabirlerinde Ses anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Rüyada sesinin gür çıktığını görmek iyilikle anılmaya, cılız çıktığını görmesi itibardan düşmeye ve korkuya; sesi alçaltmak mütevazi ve mütedeyyin olmaya, sesi gereğinden fazla yükseltmek zulümkarlığa, Her çeşit güzel ses, kime ait olursa olsun, ferahlıkk ve sevince; dinlemesi hoş olmayan tüm sesler üzüntü ve sıkıntıya; Sesini bir alimin yahut saygın bir kimsenin sesinden daha çok çıkarmak ayıp bir işyapmaya ve günaha, Gümüş paraların sesini işitmek rahat ve huzura, sözünü yerine getirmeye, Altın sesi sevindirici habere, Metal paraların sesi şiddetli haberlere, Bir insanın sesini işitmek, bu sesin güzelliği nisbetinde o kimseden iyilik görmeye, Hayvanlardan insan sesi duymak büyük menfaatlere, Arı sesi bayağı bir kimseden gelecek sıkıntıya, Koyun sesi, evin hanımının nezaket ve cömertliğine yahut birinden görülecek iyiliğe, Oğlak, kuzu ve koç sesi bolluk ve sevince, At sesi, yiğit bir kimsedene gelecek hediyeye; eşek sesi akılsız düşmanın yapacağı kötülüğe, katır sesi aksi bir adamın vereceği sıkıntıya, Buzağı, öküz ve inek sesi fitneye düşmeye, deve sesi cihada, faydalı ticarete ve karlı yolculuğa, Arslan sesi heybet ve şiddete, zalim yöneticiden korkmaya, köpek uluması boş sözlere dalmaya, güvercin ötüşü sesle ağlamaya ya da nikaha, kırlangıç sesifaydalı söze yahut Kur'an dinlemeye, karga sesi ayrılık ve ölüm haberine, Vahşi hayvan sesi üzüntü, keder ve korkuya delalet eder. Gaibden gelen ve mahiyeti emir, yasak, korkutmak, uyarmak, müjdelemek ve bilgi vermekle ilgili bütün sesler, rüyadaki şekli........


Seyyid Süleyman : Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında boğazının tıkanarak, sesinin çıkmadığını gören, hayatı boyunca rızk darlığı çeker.
Bilmediği bir lisanla konuşanın rüyası şöyle tabir edilir: Arapça konuşmak; şerefle yorumlanır. Farsça; büyüklerle sohbet etmek ve onlardan menfaat sağlamaktır. Ibranice konuştuğunu gören, mirasa konar. Hintçe konuşan, aşağılık biriyle arkadaş olur. Türkçe konuştuğunu gören, zararlı bir haber duyar. Rumca konuşan, mal konusunda haris olur. Hırslı davranır. Frenkçe konuşan, işinden hayır ve menfaat görür. Ermenice konuştuğunu gören, soysuz biriyle dost olur. Bütün lisanları konuştuğunu gören, dünyaya sahip olup halk arasında itibar kazanır. (Rüyada anadilden başka bir lisanla konuşmak; bu tabirlere göre değerlendirilir. Yoksa, bir Türkün Türkçe yahut Arabın Arapça konuşması yorumlanmaz.)
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyada faydalı ve iyi bir söz söylemek; hayırdır. Bunun aksini görmek; iyi değildir. Organlarından birinin konuştuğunu gören, bir şahsın aleyhinde şahitlik yapar.
Kirmani diyor ki: Ses, rüyada şöhretin temsilcisidir. Rüyada güzel ve kuvvetli bir ses duymak; hayırdır, iyi bir şöhretle yorumlanır. Zayıf ve çirkin ses, bu tabirin aksidir. Bir kadının sesinin erkeğinki gibi kalın olması, hayır değildir. Erkeğin sesinin kadın sesine benzemesi ise, zillete uğraması ve hakaret görmesidir.
Bazı tabircilere göre ses, haberdir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna