Rüyada Sebze Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sebze Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sebze Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sebze görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sebze görmek ne anlama gelir? Rüyada Sebze nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sebze dini rüya tabirlerinde Sebze anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Mevsiminde ve taze olarak görülen ve yenen sebzeler rızka, mevsim dışında görülmeleri üzüntü ve kedere; Kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına yahut ev halkının o kimseye olan buğzuna, Tere, nane vs. gibi sebzeleri görmek üzünntü ve kedere, Sebze ekili yeri görmek üzüntülü birtakım erkeklere, Sebzelikten sebze toplamak, hanımın akrabaları cihetinden gelecek üzüntüye, Deste deste sebze, kişiyi şerden koruyan uyarıcıya; Kuru sebze, kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sebze ve Meyve Bahçesi.)


Seyyid Süleyman : demiştir ki: Bir bölgede isimleri meçhul ekili sebzeler görmek; umum için selamettir. Bir rivayete göre diğerlerinde olduğu gibi bu rüyanın tabirinde de dikkat edilecek husus, sebzenin tadıdır. Lezzeti acı olanlar, şerre işarettir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Rüyada sebze satmak; üzülmektir. Satın almak; iyidir.
Cafer-i Sadık (R.A.) şöyle diyor: Bir sebze yediğini gören; hastalanır, üzülür veya iflas eder. (Bu rüya için, görülen sebzenin tabirine bakılmalıdır.)


MollaCami Tabiri : Rüyada sebze görmek üzüntü ve kederdir.Sebze tarlası, eniştesi olan erkeklere işarettir. Bir kimse rüyada kendisini bostandan bir deste sebze topladığını görse, serden kaçınması lazımdır.Kuru bakla, kendisiyle diğer malların ıslah edileceği bir maldır.Bazı tabirciler, baklanın hepsi güzel, bazıları da çirkindir, demişlerdir.Yine bazı tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere,çocuk ve mala işarettir.Rüyada pişmiş sebze yediğini görse, her şeyden hayır ve menfaata, ferah ve sürura, rütbeye ve şerefe nail ve her şeyde ticaret ve faide görür.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna