Rüyada Sahra Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sahra Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sahra Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sahra görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sahra görmek ne anlama gelir? Rüyada Sahra nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sahra dini rüya tabirlerinde Sahra anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında sahra görmesi; sahranın genişliği, güzelliği ve düzlüğü nispetinde o kimsenin ferah ve sevince mazhar olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında geniş bir sahranın mevsiminde çimenlerle süslü olduğunu ve kendisinin de o sahrada gezip dolaştığını görmesi; o kimsenin hayır ve menfaate kavuşacağına işaret eder. Rüyanızda dikenlerle ve ağaçlarla süslü bir sahra görmeniz; hareketlerinizde doğruluk bulunduğuna, rüyanızda çiçekler ve güllerle süslü geniş bir sahra görmeniz; kıymetli bir kişiye yakın olacağınıza ve onun aklından, fikrinden ve ilminden istifade edeceğinize delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında içinde bulunduğu sahranın veya arazinin genişliğini görmesi; o kişinin evinin halkının maişetinin genişliğine, ömürlerinin uzunluğuna, aksini görmek ise bu rüyanın aksine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : zarardan so a kazanca, hastalıktan so a sağlığa, şiddet ve sıkıntıdan so a kurtuluş ve rahatlığa, günahtan tövbe etmeye, Çölde yürümek faydasız ve kazançsız bir işe başlamaya, Sahra, genişliği ve yeşilliği nisbetinde sevinç ve ferahlığa delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Rüyada, geniş ve güzel bir sahra görmek; ferah, sevinç ve adalete delalettir. Geniş bir sahranın mevsiminde çimenlerle süslü olduğunu ve burada gezindiğini gören; adil bir sultana yakın olur, ondan hayır ve menfaat görür. Dikenlik vahşi bir sahra gören, ya zalim bir idareci yahutta bir fahişe ile yakın olur.
Bazılarına göre, sahra görmek; helal mal ve ganimettir.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Hudutsuz, geniş, bilmediği bir sahra görenin kazancı arar. Menfaat ve hayır göreceği bir sefere gider. Sahranın sınırları belli ise, rüya, zevce ile tabir olunur. Sahra güzel ise, zevce de güzeldir. Sahranın genişlemesi, rızk genişliği ve uzun bir ömürdür. Sahranın daralması, ömrün kısalığı ve geçim sıkıntısıdır.


MollaCami Tabiri : Rüyada çöl ve sahra görmek, şiddet ve sıkıntıdan kurtularak genişliğe ve selamete çıkmaya, günahlardan tövbe etmeye, kazanca ve hastalıktan sıhhata kavuşmaya işarettir.Rüyada tehlikeli ve harap bir yerde bulunduğunu kendisinin fakir olduğunu gören kimse, ölür.Rüyada çöl ve sahrada yürümek kendisinde fayda ve menfaat olmayan bir işe başlamaya işarettir.Kendisinin kara parçasında bulunduğunu gören kimse, genişliğe çıkar, şeref ve izzete kavuşur. Salih amel ve ibadet etmek suretiyle rahatlığa kavuşur.Sahra, genişliği, ekili oluşu ve yeşilliği nisbetinde rahatlık ve sevinçtir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna