Rüyada Sadaka Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Sadaka Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Sadaka Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Sadaka görmek ile alakali tabirler, Rüyada Sadaka görmek ne anlama gelir? Rüyada Sadaka nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Sadaka dini rüya tabirlerinde Sadaka anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Kirmani demiştir ki: Rüyada sadaka vermek; korkudan kurtulmak, her türlü beladan muhafaza olmaktır.
Cabir'ül Mağribi'ye göre sadaka veren, hastaysa; şifaya, hapisteyse; hürriyetine kavuşur. Günahkarsa; tevbe eder. Kafirse, müslüman olur. Bu rüya saadet ve baht açıklığıdır.
Abdulgani'en Nablusi, yukarıdaki yorumlardan başka şunları söylüyor: Rüyada tasadduku caiz olmayan ölmüş havan vb.ni sadaka olarak vermek; tedbirsiz davranmaya işaret eder. Bu rüyayı gören; kötülüğe kötülükle, günaha günahla mukabele eder. Tasadduku caiz olan bir şeyi sadaka olarak vermek; bol rızk, bereket ve tevbedir. Zengin birine sadaka vermek; onun sadakaya muhtaç olacağına işarettir.
Ibn-i Kesir, sadaka vermeyi; hasetçiyi (kıskanç insanı) çatlatmak, düşmanı çıldırtmak şeklinde nitelemektedir.
Bu rüya, büyük alimlere yakın olmaya da delalet eder. Sadaka istenildiği zaman verdiğini gören alim, ilminden halkı faydalandırır. Bu her meslek için böyledir. Rüya sahibi sultansa; ülkesinin sınırları genişler. Bir miskini doyuran, korku ve gamdan kurtulur.
Sadaka verdiğini gören alimse ilminden kazanır. Melik veya vezirse şanı artar. Zina eden bir kadına yahut bir hırsıza sadaka vermek, tevbe etmelerine işarettir. (Ayrıca Bkz. Zekat vermek.)


MollaCami Tabiri : Rüyada sadaka vermek, korku ve endişeden emin, bela ve afetten kurtulmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna