Rüyada Recm Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Recm Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Recm Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Recm görmek ile alakali tabirler, Rüyada Recm görmek ne anlama gelir? Rüyada Recm nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Recm dini rüya tabirlerinde Recm anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında zina suçundan dolayı bir kadını recmedildiğini görmesi; o kimsenin bir başkasına hakaret edeceğin bir başka tabire göre bir kimsenin rüyasında recm olayını görmesi; kimsenin ırza ve namusa dokunan birisine iftira edeceğine delalet eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kadının recmedilerek öldürüldüğünün görülmesi hayra yorumlanmaz. Ibn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında birisini recmettiğini görmesi; o kimsenin recmettiği kişiye sitem edeceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Bakınız; Taşlamak.


Seyyid Süleyman : Bkz. Taşlamak.


MollaCami Tabiri : Rüyada birisini taşladığını (recm) gören kimse bir insana küfreder. Recm, ırz namus hakkında iftiraya işarettir. Ancak recm Allah tarafından yasaklanmış olan bir suçu işlemeden ötürü ceza vermek için yapılmışsa, bu halde recmolunan kimsenin günahtan temizlenmesine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna