Rüyada Ölü Ve Ölüm Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ölü Ve Ölüm Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ölü Ve Ölüm Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ölü Ve Ölüm görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ölü Ve Ölüm görmek ne anlama gelir? Rüyada Ölü Ve Ölüm nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ölü Ve Ölüm dini rüya tabirlerinde Ölü Ve Ölüm anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyasında vefat ettiğini, yakınlarının ağladıklarını, yıkanıp kefenlenerek, kabre konulduğunu görmek; dinde fesada işarettir. Sayet kabre konulmazsa, işleri düzelir. Halkın cenazesinde yürüdüklerini gören, şeref ve şan sahibi olur. Lakin, dini bozulur. Eğer defn olunmaz ise, bilahare iyi olur. Vefat ettikten sonra yaşadığını gören; günah işler sonra tevbe eder. Bir rivayete göre bu rüya, uzun ömrün habercisidir. Rüyada birinin kendisine "Sen hiç ölmeyeceksin" dediğini gören, şehit olarak göçer. Öldüğü halde kimsenin ağlamadığını ve diğer işlemlerin yapılmadığını görenin mülkünün bir kısmı harap olur. Cenaze işlemlerinin yapılmadığını görenin, zararı devam eder. Uzun zamandan beri ölü olarak kabirde bulunduğunu gören; uzak yola gider, cahiller ve günahkarlarla arkadaş olur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Ani olarak vefat etmek, mü'min için; rahat, kafir için; azaptır. Rüyasında ölümü sırasında güçlük çeken eza (eziyet) görür. Ölümü sebebiyle kendisini yıkayan şahsı öpen, tevbekar olur. Vefat ederek, teneşire yahut tabuta konan; devlet idaresine girer. Bundan menfaat görür.
Ibn-i Sirin (R.A.) diyor ki: Bir hükümdarın vefat ettiğini görmek, onun memleketinin harap olmasına işarettir.
Kirmani şöyle diyor: Ölürken zahmet çektiğini gören, nefsine zulmeder. Bir rivayete göre, borcunu öder. Niyeti varsa yola çıkar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna