Rüyada Nahl Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Nahl Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Nahl Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Nahl Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Nahl Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Nahl Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Nahl Suresi dini rüya tabirlerinde Nahl Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Diyanet Ruya : Rüyada Nahl Sûresi'nin okunduğunun görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bu sureyi okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin helal rızık ile rızıklanacağına ve müslümanlar tarafında da çok sevileceğine delalet eder. Hz. Ömer’in (r. a. ) yorumuna göre: O kimsenin mal ve rızkı Allah tarafından saklı tutulur. O kimsenin dünyada sıkıntı yüzü görmeyeceğine, âfet ve musibetlerden emin olacağına, halinin güzel ve vücudunun sıhhatli olacağına işaret eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyasında bu sûreyi okuyan kimsenin âlim olacağına, hasta ise şifa bulacağına ve helal rızka kavuşacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ömer Ibn-i Hattab (R.A.) ın kavline göre bu sureyi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu görenin rızkını ve malını Yüce Allah muhafaza eder.
Ibn-i Sirin diyor ki: Helal rızkla ile rızıklanır. Dindar insanlar tarafından sevilir.
Kirmani'ye göre, felaketten muhafaza olur. Dindar, iyi bir insan olup sağlık ve afiyetle yaşar.
Cafer-i Sadık şöyle diyor: Allah (C.C.) ona ilim ve hikmet nasip eder. Hasta ise, şifaya kavuşur.
Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Ulemadan (alimler-den) olur. Hastaysa, sıhhat bulur. Helal rızkla rızıklanır.

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna