Rüyada Mülk Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Mülk Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Mülk Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Mülk Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Mülk Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Mülk Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Mülk Suresi dini rüya tabirlerinde Mülk Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Mülk (Tebâreke) Sûresi’ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; ö kimsemi Allah'ın izniyle kabir azabından kurtulacağına, sonunun iyi olacağına, can verirken azap çekmeyeceğine, hayır ve berekete kavuşacağınıza halk içinde itibarının bulunacağına ve âhirette günahlarının bağışlanacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Müminun Sûresi'ni baştan sona kadar okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin mü'minler arasında büyük bir mevkisinin bulunduğuna, öldüğü zaman Allah'ın lutfuna mazhar olacağına ve kıyamet gününde mü'minlerle beraber haşrolacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'in kavline göre, bu Sure-i Serife'yi rüyasında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören, kimse kabir azabından ve azab-ı haşrdan yani kıyamet gününün dehşetinden kurtulur.
Kirmani demiştir ki: Rüya sahibinin akıbeti güzel olur. Kolay can verir. Hayır ve bereket nail olur.
Cafer-i Sadık şöyle buyuruyor: Halk arasında kıymeti ve şanı yüce olur. Ahirette gufrana erişir.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Fayda göreceği bir devlet hizmetinde bulunur.
Nafi ve Ibn-i Kesir ise şöyle diyorlar: Malı mülkü çok olur. Allah (C.C.)ı tefekkür eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna