Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Meyve Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Meyve görmek ile alakali tabirler, Rüyada Meyve görmek ne anlama gelir? Rüyada Meyve nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Meyve dini rüya tabirlerinde Meyve anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada meyve görülmesinin ve mal ile tabir olunur Rüyada sarı renkli meyveler (ayva, turunç, portakal ve muzdan başkası) görülmesi; hastalığa yorumlanır. Rüyada tatlı meyvelerin görülmesi helal mala, ekşi meyvelerin görülmesi ise haram mala ve hastalığa işaret eder. Rüyada görülen meyveler mevsim açısından da farklı şekillerde tabir edilmektedir. Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Mevsiminde rüyada meyve görülmesi; helal mala ve menfaate işaret eder. Rüyada mevsim dışı meyveler görülmesi; malın noksanlaşacağına ve muhtaç durumda kalınacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında taze ve yaş meyve görmesi; o kimsenin dini yönünün kuvvetli olduğuna ve malının çoğalacağına, kişinin rüyasında yaz mevsimine mahsus bir meyveyi kış mevsiminde görmesi ve yemesi; o kimsenin hasta olacağına, kişinin rüyasında çarşıda tatlı meyvelerin satıldığını görmesi; o kimsenin hayırlara ve menfaatlere nail olacağına, ekşi ve acı meyvelerin satıldıklarını görmesi; bu rüyanın aksine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Yoksul için zenginliğe, zengin için çok mala, bekar için evlenmeye, hanıma, çocuklara, aile bireylerine, emlake, hastalıklardan şifa bulmaya, sevinç ve neşeye, yararlı işlere, ilme, nakit paraya, Yaş meyve devamı olmayan rızka, kurusu sürekli olan rızka,, Mevsiminde ve olgunlaşmış meyve çobuk hasıl olacak rızık ve hayra, mevsimi dışında görmek, o meyvenin olgunlaşma mevsiminde meydana gelecek hayır ve berekete, Ne zaman görülürse görülsün meyve rızka, hayır ve iyiliğe, Mevsimi dışında meyve yemek kaçırdığı bir şeyi elde etmeye, güç olanı başarmaya, Türü bilinmeyen meyve, yetiştiği ülkeye ve oradaki işe, Ağaçtan, kendi meyvesi olmayan meyveyi toplamak -mesela armut ağacından elma toplamak- helal olmayan ve ve kendisini ilgilendirmeyen bir iş yapmaya, Ağacın kökünden meyve toplamak saygın ve hürmet edilmeye değer bir kimseye düşmanlık yapmaya, Ağaçtan çeşitli meyveler toplamak makam ve derecelere, birçok ilmi müştereken öğrenmeye, Oturduğu yerden meyve devşirilmek zahmetsizce meydana gelecek rızka, Kışmevsimi meyveli ağaç görmek ve buna hayret etmek, zengin sandığı bir kimsenin çaresiz olduğunu görerek düş kırıklığına uğramaya; buna rağmen bu ağaçtan meyve toplarmak, o kimseden bir şeye nail olmaya, Dağlarda bulunan sahipsiz ağaçlar ve onların meyveleri, kimsenin minneti olmaksızın Allah Teala'dan gelecek hibe ve ihsana, ilim ve rızka delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada meyve görmek; din ve malla tabir olunur. Ayva, turunç, portakal ve muz dışındaki sarı renkli meyveler, hastalığa işarettir. Tadı güzel meyveler, helal malla yorumlanır. Ekşi yahut acı meyve; hem hastalık, hem haram mal, hem üzüntüdür.
Meyvelerin tabirinde dikkate alınacak hususlardan biri de, mevsiminde olup olmadıklarıdır. Danyal (A.S.)ın görüşü de böyledir. Taze ve yaş meyve; dindarlık ve maldır. (Tadı kötü olanlar hariç)
Tatlı meyveler sattığını gören, hayırsever bir insan olur, etrafındakileri sever ve büyüklere hizmet eder. Ekşi ve acı meyveler satmak; bunun zıddıdır. Yaz meyvesini kışın yediğini görmek, hastalıktır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna