Rüyada Köle Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Köle Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Köle Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Köle görmek ile alakali tabirler, Rüyada Köle görmek ne anlama gelir? Rüyada Köle nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Köle dini rüya tabirlerinde Köle anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Hür bir kimsenin birene köle olduğunu görmesi, şahsiyet ve kimliğini rencide edecek bir şekilde borçlanmaya, sırlarına vakıf birinin şerrinden dolayı onun isteklerine boyun eğmeye; üzüntü ve kedere, içinde bulunduğu şartların esiri olmaya, Köle olmak Alllah'a gerçek anlamda kulluk yapmaya ve hayra nail olmaya da delalet eder.


Seyyid Süleyman : Esaret altında bulunmak ta köle olmak gibidir. Kölesini azat ettiğini görmek; ya o kölenin vefatıdır yahutta azatlık gibi hayır ve menfaattir. Genç kölesinin büluğ çağına geldiğini görmek; onu azat etmektir. Köleyi bağlayıp dövmek te böyle yorumlanır. Kölelerle konuştuğunu görenin, malı artar. Köle satın almak; hayırdır. Bir rivayete göre, köle satın almak; üzüntü, satmak; menfaattir. Selamettir.
Kendini satılan köle görmek; iyi değildir. Bazı tabirciler bu rüyayı, fakirlik, alçaklık ve zahmetle yorumlamışlardır. Rüya sahibinin davası varsa kaybeder.
Kirmani'ye göre rüyada köle görmek; müjdedir. Bir köle aldığını gören ise, şer bir haber duyar.
Rüya aleminde birçok cariyeyi bir arada görmek; hayır, menfaat, servet ve saadettir. Sayet, rüyayı gören hayatta da bunlara malikse; yorum daha kuvvetlidir. Bir veya birkaç cariyeyi çıplak yahut azaları noksan bir halde görmek; iyi değildir.
Kirmani şöyle diyor: Cariye görmek; bereketli bir senenin habercisidir. Beyaz bir cariye aldığını gören, memursa; vazifesinde yükselir. Azl edilmişse; yerine döner. Tüccarsa kazancı artar, fakirse, zengin olur. Sarı bir cariye satın aldığını gören, arzusuna güçlükle nail olur. Bir rivayete göre hastalanır. Siyah cariye; sıkıntıdan kurtulmaktır.
Hangi ırktan olursa olsun cariye satmak; sıkıntı ve ihtiyaçtır. Kıymetli bir şeyi satmaktır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna