Rüyada Ilaç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ilaç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ilaç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ilaç görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ilaç görmek ne anlama gelir? Rüyada Ilaç nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ilaç dini rüya tabirlerinde Ilaç anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : İnsan tenine haricen sürülen ilaçlar dini hayatını ıslah etmeye, İlaç dini doğru ve halis olarak yaşamaya, faydalı ilme, öğüt dinlemeye, ferah ve sivince, İlaç içmek rızka, İlacı yutarak almak günahkarın tövbe etmesine, inançsızın hidayet bulmasına, cahilin ilim meclislerinden istifade etmesine yahut faydalı kitap okumasına, Fitil kullanmak gizli sırları öğrenmeye, bir meselede bilgi araştırmaya, Müsil ilacı sıkıntının geçmesine, Titamin sağlıklı kimse için güce ve güzel rızka, hasta için iyileşmeye, Kullanımı veya yutulması zor ilaç çabuk iyileşmeye, Burna ilaç çekmek bir şeye öfkelenmeye, İlaç, Kur'an öğrenmeye ve okumaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada bir hastalık sebebiyle ilaç içip iyileşmek; dindarlığa işarettir. Rüya sahibi din ehli değilse de, dünyası mamur olur. Halka ilaç yapmak; onlara iyilik etmeğe delalet eder.
Kirmani demiştir ki: Rüyada ilaç içmek; hayır ve menfaattir. Içtiği ilaç sebebiyle, kuvvetini kaybedecek derecede ishal olan, hastalanır. Ilacın tesiriyle aklını kaybeden, üzüntüden kurtulur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada sarı renkli her içecek, hastalığa işarettir. Ishale sebep olan her ilaç, şifa habercisidir. Acılığı sebebiyle istemeyerek ilaç içmek; çabuk geçecek hastalığa delalet eder.
Göze ilaç koymak; dindarlığa, tedavi amacıyla gözü ilaçlamak; dünya işleri için ağlamaya işarettir.
Enfiye çekmek; şiddetli bir gazabı haber verir.
Temiz ve iyi yağ ile ovalanmak; güzel bir şöhrete delalettir. Kötü yağ kullanmak; bunun aksidir. Tabirciler yağı gamla yorumlamışlardır. Birini yağla ovaladığını yahut ovalandığını gören; yalan söyler veya dedikodu yapar. Yüzünü yağlı gören, hergün oruç tutar. Başın lüzumundan ziyade yağlanması veya yağın yüzün üstünden akması üzüntüdür. Rüyada güzel bir tabip veya sağlıkçıyı görmek; iyidir. Fakat görülen şahsın çirkin olması halinde rüya hayra yorulmaz.
Bazılarına göre yağ ve yağ nev'inden ilaçlar, hile ve dalkavukluktur. Başın az miktarda yağlanması iyidir. Zinete delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen ilaç, dinin iyiliğidir. Bundan dolayı hastalığı iyileşsin diye ilaç içtiğini gören kimse dinini ıslah eder. Bir kimsenin rüyada ilaç içmesi, ilim, nasihat ve bunlardan faydalanmasına işaret eder. Rüyada ilacı yememesi veya içmemesi, haktan dönmesine, azgınlık ve sapıklığına ve nefsinin isteklerini tercih etmesine işaret eder.Güzel kokulu şeylerden yapılmış ilacı yemek, bekar için evlenmeye, gebe olmayan kadın için, çocuğa ve fakir için de zenginliğe işaret eder. Tozlanmış ilaç, dünyaya haris olmaya, ilacın içileni rızık, hap gibi yutulanı isyankar için tevbe, inançsız için hidayet ve cahil için ilimden ikrahtır. Kadınların çocuk bırakmak için kullandıkları ilaç, bekar kız için evlenmek, gebe olmayan kadın için de çocuktur.Rüyada fitil kullanmak haber araştırmaya, gizli sırlara muttali olmaya işaret eder. Hastalığından iyileşsin diye ishal edici ilaç içtiğini gören kimse ilacın kuvvet,tehlike ve gösterdiği tesir nisbetinde dinini ıslah eder.İlacı içtikten so a hemen iyilik talep ettiğini görse, o kimse dünyasını ıslah eder. Gözüne ilaç yaptığını gören dini hayata daha çok önem verir. Rüyada görülen her içilecek ilacın rengi sarı olursa o içilecek şey hastalıktır. İçilmesi kolay olan her ilacı rüyada içmek, hastalığın iyileşmesine, sağlam kimse için de kendisine zarar veren şeylerden kaçınmaya işaret eder.Yenmesi güzel olmayan ve boğazdan geçmesi zor olan ilaç çabuk iyileşecek bir hastalıktır. Bazı tabirciler de, yenmesi güzel ve içmesi de kolay olan ilaç, zengin içiniyi, fakir için kötüdür.Rüyada buruna çekilen ilacı görmek, afet ve bela erişmeğe veya babaya, anneya yahut insanın başkanına olan ihtiyacına ya da akıl hastalığına işaret eder.Rüyada görülen sindirim ilacının kokuşu güzelse, yükselmeye, üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalıkların gitmesine işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna