Rüyada Ibadet Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ibadet Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ibadet Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ibadet görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ibadet görmek ne anlama gelir? Rüyada Ibadet nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ibadet dini rüya tabirlerinde Ibadet anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İhya Rüya Tabirleri : Şartlarına uygun olarak dini vecibelerinden birini yahut birkaçını yaptığını görmek dünya ve ahiret hayırlarının meydana gelmesine, istikamet doğruluğuna ve iç huzuruna, Uygunsuz ortamda yahut noksan bir şekilde ibadet etiğini görmek noksanlığa ve kusurllu durumlara, Dinen caiz olmayan bir şekilde ibadet ettiğini görmek sapıklık ve hüsrana, İslamın emrettiği ve hoş gördüğü her çeşit farz, vacip ve nafile ibadetler müjdeye, kurtuluşa, Allah Teala'dan gelecek yardım ve ihsana delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada Allah'a ibadet etmek; doğru yol üzerinde olup dünya ve ahirette hayırla karşılaşmaktır. Caiz olmayan bir şeyle ibadet eden dalalete düşer. Iki cihanda hayırdan mahrum olur. Ibadette kusurlu davranmak; günaha, münasip olmayan bir mekanda ibadet etmek; fesada, itikafta(*) bulunduğunu görmek; dünya işlerinden uzaklaşmaya delalettir. Allah-ü Teala Hazretlerinin adını zikretmek; her türlü üzüntü ve fenalıktan kurtulmaya işarettir.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Allah'a yakın olmak, doğru yol üzerinde bulunmak, melike nasihat etmek, müjde, kurtuluş ve zafer.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Allah'ü Teala'dan af dilediğini gören; mal ve evlatla rızıklanır.
Namazını bitirdikten sonra, Allah'tan af dileyerek yüzünü kıbleye çeviren kimsenin duası kabul olur. Sayet yüzü kıbleye doğru değilse, bir günah işler. Fakat, tevbe eder. Istiğfar etmek üzereyken susan, müslüman gibi görünüp, küfre sapar. Bir kadının rüyasında tevbe et denildiğini görmesi, fuhuşla itham edileceğine işarettir. Sübhanallah demek; hiç ümit etmediği şekilde üzüntüden kurtulmaktır. Lailahe Illallah ve Sübhanallah demeyi unutmak, keder, uzun süreli hapis veya ibadeti ihmal etmekle yorumlanır. Cenab-ı Hakk'a hamd ettiğini gören, dininde hidayete ulaşır, nura gark olur. Kuvveti ve ni'meti artar. Layıksa vali olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna