Rüyada Havz'ı Kevser Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Havz'ı Kevser Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Havz'ı Kevser Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Havz'ı Kevser görmek ile alakali tabirler, Rüyada Havz'ı Kevser görmek ne anlama gelir? Rüyada Havz'ı Kevser nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Havz'ı Kevser dini rüya tabirlerinde Havz'ı Kevser anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Kıyamet gününde, halkın Kevser Havuzunun başına toplanarak Kevser Sarabı istediklerini görmek; adil bir hükumetin iş başına geleceğine işarettir. Havuzdan Kevser Sarabı içen, müslüman olarak vefat eder. Halkın bu havuzun başında su istedikleri halde alamadıklarını görmek; onların adaletten mahrumiyetine delalettir. Kevser Sarabı istediği halde verilmediğini gören, itikatsız, dinden uzak ve Hz. Peygamberin ashabına düşman biridir.
Kevser Havuzunun kenarında, üzerinde ismi yazılı bir kaseden içtiğini gören, büyük bir alime dost olup ondan dünyada ve ahirette menfaat görür. Kevser Sarabından de-falarca içtiği halde, havuzun suyunun bulanık ve acı oldu-ğunu gören, münafık ve itikatsız olur. Kevser Sarabını Hadis-i Serifte beyan olduğu gibi görüp içen, kıyamet gününde Kevser Sarabından içen din büyükleri arasında yer alır.
Cafer-i Sadık Kevser Havuzunu şunlarla yorumluyor: Halka faydası olan bir zat, zengin bir şahıs, mal toplamak ve halka faydalı alim. Kevser Havuzunu tamir eden, hayır işler. Yıkıldığını görmek; bunun zıddıdır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna