Rüyada Haşr Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Haşr Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Haşr Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Haşr Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Haşr Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Haşr Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Haşr Suresi dini rüya tabirlerinde Haşr Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Haşr Sûresi'ni okuduğunu veya okuyan birisinden dinlediğim görmesi; o kimsenin her zaman ilim adamları ile birlikte olacağına, kötü insanların saldırılarına maruz kalacağına, onlardan eziyet göreceğine, yolculuk yapacağına, düşmanlarına galip geleceğine, Allah'ın onu sevaba, hayra eriştireceğine ve o kimsenin âhiretinin de hayırlı olacagına delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'in beyanına göre, rüyasında bu Sureyi kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören; kıyamet gününde, halifeler ve salihler arasında olur.
Kirmani diyor ki: Aşağılık insanlar yüzünden eziyet çeker, incinir, gamdan kurtulup, selamete erer, yolculuk eder.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Düşmanına karşı galip gelir, onu kahreder.
Abdulgani diyor ki: Allah-ü Teala Hazretleri rüya sahibine sevap ihsan eder. Onu kıyamet gününde günahsızlarla beraber diriltir.
Ibn-i Kesir şöyle diyor: Dünya fesadından uzak olup sıkıntıdan kurtulur. Yolcuysa evine selametle döner.
Ibn-i Fuzale'ye göre, Allah'ın yardımıyla düşmanını yener. Kıyamet gününde azap çekmez. Dünyada malı ve ni'meti çok olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada Haşr süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veyakendi üzerine okunduğunu görmek, rüya sahibinin kıyamet gününde takva sahibi kimselerle haşrolmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna