Rüyada Hakka Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Hakka Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Hakka Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Hakka Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Hakka Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Hakka Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Hakka Suresi dini rüya tabirlerinde Hakka Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Hakka Suresi’nin tamamını veya bir kısmını okuduğunu veya okuyan bir kişiden dinlediğini görmesi; o kimseye Allah tarafından birçok rızık ve nimet verileceğine, o kimsenin dinine hizmet edeceğine, sevap ve hayır kazandıracak yolda yürüyeceğine, halka daima iyilikte bulunacağına, sabırlı ve temkinli davranacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Bu Sure-i Serife'yi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören, Allah tarafından bol ni'mete kavuşturulur.
Kirmani'ye göre, rüya sahibi daima Hakk'la beraber olup O'nu muhafaza ve müdafaa eder. Hep O'nun yardımcısı olur.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Hakk yolunda yürür, sevap işler.
Abdulgani ise şöyle diyor. Rüyasında bu Sureyi minber üzerinde okuyan; darağacında idam edilir. Oturduğu yerde okursa; vurulur.
Ibn-i Kesir ve Nafi şöyle diyorlar: Bir melik rüyasında bu sureyi okursa, mülkünü kaybeder. Sahit durumundaki birinin aynı Sureyi okuması, şehadetten vazgeçmesidir. Aynı rüya hasta için, vefatla yorumlanır. Kadın ise, eşinden boşanır. Ilim sahibi biri rüyasında bu Sureyi yürürken okursa; kamçı ile vurulur, oturduğu yerde okursa, hapsedilir. Koşarken okursa, el ve ayaklarının kesilmesinden korkulur. Ibn-i Fuzale'nin yorumu da aynıdır.
Ibn-i Musib diyor ki: Rüyayı gören bir musibete uğrar. Bundan dolayı affa mazhar olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna