Rüyada Gusl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gusl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gusl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gusl görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gusl görmek ne anlama gelir? Rüyada Gusl nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gusl dini rüya tabirlerinde Gusl anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Denizde veya nehirde gusl ettiğini gören, Allah'tan korkan dindar biridir. Bir başka yoruma göre bu rüyayı gören; sıkıntısından kurtulur. Temiz ve saf suyla gusl eden, üzüntüdeyse; selamete çıkar. Borçlu ise; borcunu öder. Hastaysa; şifaya kavuşur. Allah'ın rahmetine mazhar olup korkularından kurtulur. Ahireti aydınlık olur. Bulanık veya pis su ile gusl eden; sonu hayır olmakla beraber, başlangıçta birçok dertlerle uğraşır. Cünub olduğu için, caiz olan bir şeyle gusl etmek; her bakımdan iyidir. Kullanılması caiz olmayan bir şeyle gusl etmek; bunun zıddıdır. Bu haldeyken gusl edecek su bulamayan; dünya ve ahirette zahmet çeker. Cuma ve bayramlar için gusl edenin; ahirette derecesi yüksek olur. Yıkanıp elbise giymek; bütün sıkıntılardan kurtulmaktır. Elbisenin yeni olması bu yorumu kuvvetlendirir.
Birini yıkadığını görmek; onu manen temizlemektir. Başkası tarafından yıkandığını görmek; yıkayan şahsın rüya sahibi hakkında güzel düşündüğüne delalettir. Yıkanırken kullanılması caiz olmayan bir şeyi görmek; bir konuda yanılmaktır.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Gusl; dinde temizliğe ve takvada ileri dereceye işarettir. Bir görüşe göre; şeref, itibar ve güzel isimdir. Rüyayı görenin bu meziyetleri artar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna