Rüyada Gemi Dümeni Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gemi Dümeni Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gemi Dümeni Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gemi Dümeni görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gemi Dümeni görmek ne anlama gelir? Rüyada Gemi Dümeni nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gemi Dümeni dini rüya tabirlerinde Gemi Dümeni anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Gemi dümeni; şeriat, islam, hidayet, zafer, selamet, tehlike, kazanç ve zararla tabir olunur. Bindiği geminin dümeni kırılan kişi, işlerinde zarara uğrar veya dini bozulur. Dünya ve ahirette mahzun olur. Dümenin tekrar tamir edilmesi; zarardan kurtulmak, doğru yolu bulmak, yeniden din ve iman sahibi olmaktır.
Bazı tabirciler için gemi dümeni, işlerin ve memurların hepsini idare eden hükumetin sembolüdür. Dümenin muntazam işlemesi; hükumet işlerinin intizamıdır. Dümenin çalışmaması ise; düzenin sonu, işlerin bozulmasıdır. Başka bir görüşe göre, gemi dümeni; rüya sahibinin işleriyle yorumlanır. Bir geminin dümenini maharetle kullanan; dünya ve ahiret işlerinde hayır ve menfaat bulur. Dümeni beceriksizce kullanmak; bu tabirin zıddıdır. Rüyasında, kendine ait bir geminin dümeninin kırıldığını gören, memursa; azl olunur. Tüccarsa; işleri bozulur. Zenginse; zarar eder. Fakirse; büsbütün zarurete düşer. Hastaysa; vefat eder. Hulasaten bu rüya iyi değildir. Dümenin tamir edilmesi veya yenisiyle değiştirilmesi, yukarıdaki kötü yorumların tam tersidir.
Ibn-i Sirin ve bazı tabircilere göre dümenci; ulema ve zabıta memurlarıyla yorumlanır. Büyük bir harp gemisinde dümenin değişmesi yahut kaybolması; büyük islam alimlerinin vefatına veya zabıta müdürlerinin değişmelerine yahut ölümlerine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna