Rüyada Gem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gem görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gem görmek ne anlama gelir? Rüyada Gem nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gem dini rüya tabirlerinde Gem anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyanızda hayvan gemi görmeniz; iş ve memuriyet hayatınızda birtakım ilerlemeler kaydedeceğinize veya bugünlerde evlenme şansınızın artacağına, rüyanızda bir hayvana gem vurduğunuzu görmeniz; yaşantınızın her sahasında gerilemeler olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gemle bir ata bindiğini görmesi; o kimsenin bir vilâyete vali olacağına, kişinin rüyasında kendi ağzına gem vurulduğunu görmesi; o kimsenin boş sözlerden dilini tutacağına ve böylece de kendisini selâmette bulacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendi atının geminin düştüğünü veya elinden gittiğini görmesi; o kimsenin işlerinin perişan olup bozulacağına veya şeref ve namustan yoksun bir kadın ile evleneceğine işaret şeklinde tabir edilir.


İhya Rüya Tabirleri : İşte tedbirli olmaya, malın zekatına ve mali durumla ilgilenen kimseye, Gem vurulmuş eyerli ata binmek ehil olanlar için yöneticiliğe, dierleri için işi sevk ve idarede başarılı olmaya, Atın geminin yere düşmesi işlerin bozulmasına, Kendi ağzına gem vuruulmuş görmek gereksiz sözlerden kaçınmaya ya da sözüne itibar edilmemeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında atının geminin kırıldığını veya kaybolduğunu gören, şeref ve makamını kaybeder. Ağzında atlar gibi gem olduğunu görmek; tevbe, oruç ve fena sözden çekinmekle tabir olunur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Hizmetkarın ağzında gem görmek; edeple yorumlanır. Birinin ağzına gem vuran; onu terbiye eder.
Cafer-i Sadık (R.A.) diyor ki: Rüyada gem görmek, şeref, mevki, oruç, sükut ve ağır başlılıkla tabir edilir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna