Rüyada Gaza Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gaza Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gaza Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gaza görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gaza görmek ne anlama gelir? Rüyada Gaza nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gaza dini rüya tabirlerinde Gaza anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyasında Allah rızası için cihad eden, ailesiyle beraber doğru yolda olur. Rızkı genişler, serveti artar. Gazadan yüz çevirdiğini görmek; ailesi için merhamet azlığına delalet eder.
Kirmani şöyle diyor: Rüyasında gaza edip küffara galip geldiğini gören; şanı yüce, faziletli bir insan olur. Bir memleket halkının gaza eylediklerini görmek; büyük kıymet ve makam sahibi olmaktır. Rüyayı gören, muradına nail olur. Düşmanına karşı galip gelir.
Cabir'ül Mağribi'ye göre: Kefere ile yalnız gaza eylemek; ganimet kazanmaya, düşmanı kahretmeye ve helal rızka işarettir. Küffarla gaza edip muzaffer olduğunu gören; düşmandan mal kazanır, ganimet alır. Yaptığı gazada düşmanına mağlup olduğunu gören; geçim sıkıntısı çeker. Rızkını zorlukla tedarik eder. Gazada küffar eliyle katlonulduğunu görmek; ferah, sevinç helal rızk, uzun ömür gibi güzel manalar taşır. Gazilerle beraber gazaya çıktığını görmek; doğru sözlü olmaya, hak yolunda yürümeye, cömert davranmaya işarettir. Harp sonrası gazadan döndüğünü görmek; sıhhat, selamet, ferah ve sevinçtir. Rüya sahibinin arzusu yerine gelir. Gurbette ise; hayırlısıyla, sıkıntı çekmeden vatanına döner. Hastaysa, sağlığını tekrar kazanır.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Rüyada gaza ve cihad etmek altı suretde tabir olunur. Bunlar: Hayır, menfaat, Hz.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna