Rüyada Gaşiye Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Gaşiye Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Gaşiye Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Gaşiye Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Gaşiye Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Gaşiye Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Gaşiye Suresi dini rüya tabirlerinde Gaşiye Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Bir kişinin rüyasında Gâşiye Sûresini okuduğunu veya okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimsenin kıymetinin artacağına ve sözünün dinleneceğine, eğer geçiminde darlık çekiyorsa, Allah'ın kendisine bolluk ve bereket ihsan edeceğine, ilim sahibi ve sevilen bir kişi olacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüya aleminde bu Sure-i Serifeyi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören; kıyamet gününde korku ve şaşkınlık içinde olup tevbe ve istiğfarla iştigal eder.
Kirmani bu rüyayı şöyle yorumluyor: Işlerinde sebat eder. Allah-ü Teala Hazretlerinin rızasını arar. Cömert olup, insanlara ihsanda bulunur. Fakat, onlar kendisine nankörlükle mukabele ederler.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Kadri yüce, makamı büyük, sözü geçkin olur.
Kesai'ye göre rüya sahibi geçim darlığı çekiyorsa, Allah-ü Teala Hazretleri onu feraha çıkarır.
Abdulgani için bu rüyanın yorumu şöyle: Ilim ve zühd sahibi olur. Yani dünyaya rağbet etmez. Nimete şükretmeyen kimselere paraca yardım eder, onları doğru yola sevketmeye çalışır. Fakat, kendisine nankörlükle muamele edilir.
Ibn-i Kesir ve Nafi demişlerdir ki: Dünyada kıymeti büyük, makamı yüksek olur. Iyi bir şöhret yapar. Ilmiyle meşhur olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; hakkın lütfuyla geçimin kolaylaşmasına, ilim ve takvaya, iyilik ve hayra, rütbe ve şana işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna