Rüyada Furkan Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Furkan Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Furkan Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Furkan Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Furkan Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Furkan Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Furkan Suresi dini rüya tabirlerinde Furkan Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : İbn-i Sirin'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Furkan Sûresini okuduğunu veya okuyan birinden dinlediğini görmesi; o kimsenin hak ile batıl arasındaki farkı anlayarak, hayır ve hasenat yoluna gireceğine, kendisini günahlardan, fenalıklardan sakındıracağına işaret eder. İbn-î Kesir'in yorumuna göre: Böyle bir rüya gören kimsenin başını secdeden kaldırmayacağına ve günah işlemekten korkacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'in beyanına göre, bu Sure-i Serifeyi veya bir kısmını uyku aleminde okuyan yahut okunduğunu işiten; hak ile batılı ayırır. Hayır işler, günahlardan, yasaklardan, kötü hareketlerde bulunmaktan sakınır.
Kirmani demiştir ki: Rüya sahibi; hakka riayet eder, insaflı merhametli, adil, Hakk ile meşgul bir kimsedir. Hak ile batılı birbirinden ayırmaya muktedir olur.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Hakkı ispatlar. Batılı iptal eder. Tesirsiz bırakır.
Nafi ve Ibn-i Kesir ise şöyle söylüyor: Hakk'ı sever, batıldan ikrah eder.
Abdulgani için; rüya sahibi, hak ile batılı ayırır. Hayırlı ameller işler. Hesap sorulmadan Cennet'e girer.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna