Rüyada Fetih Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Fetih Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Fetih Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Fetih Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fetih Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Fetih Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fetih Suresi dini rüya tabirlerinde Fetih Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyanızda Fetih Sûresini okuduğunuzu veya okuyan birinden dinlediğinizi görmeniz; Allah'ın nusretine mazhar olacağınıza, size hayır kapılarının açılacağına, günahlarınızın bağışlanacağına, duanızın kabul olacağına, düşmanlarınıza galip geleceğinize ve dünyanızın da, âhiretinizin de hayır olacağına yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Inna Fetahna Sure-i Celilesini tamamen veya kısmen kıraat eden veyahut kıraat olunduğunu işiten kimseye, Allah-ü Teala Takdis Hazretleri yardım eder. Hayır ve menfaat kapılarını açar. Nusret buyurur, yardım eder.
Kirmani ise, "Allah (C.C.) rüya sahibine mağfiret eder. Duası makbul ve müstecab olur. Yani duası kabul edilir. Ümit ettikleri gerçekleşir." diyor.
Cafer-i Sadık şöyle buyuruyor: Allah-ü Teala rüya sahibini düşmanına karşı muzaffer kılar, onu cihadda muvaffak eder.
Abdulgani'ye göre, rüyayı gören arkadaşlarına ve akrabalarına faydalı olur.
Ibn-i Kesir diyor ki: Cihada gider ve gaza edip düşmanını yener.
Nafi'nin yorumu ise şöyle: Darlıktan kurtulur. Dilediği şeye nail olur. Kendisine hayrat kapıları açılır.
Ibn-i Fuzale demiştir ki: Dünya ve ahiret saadetini kazanır.


MollaCami Tabiri : Rüyada Fetih suresini veya ondan bir ayeti okuduğunu veyaüzerine okunduğunu görmek, Allah yolunda cihat etmeye, darlıktan genişliğe ve maksadına kavuşmaya işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna