Rüyada Esnemek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Esnemek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Esnemek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Esnemek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Esnemek görmek ne anlama gelir? Rüyada Esnemek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Esnemek dini rüya tabirlerinde Esnemek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kişinin rüyasında sık sık esnediğini görmesi veya esneyen bir kimse ile karşılaşması; o kimsenin içinde bulunduğu şu günlerde biraz canının sıkıldığına, eğer kendisini teselli etmez ise bu can sıkıntısının daha da artacağına delalet eder. Bazı yorumculara göre rüyada esnemenin görülmesi mekruh olarak tabir olunur. Kişinin rüyasında esnediğini görmesi; o kimsenin herkesin şikâyetine maruz kalacağına, kişinin rüyasında esnerken elini ağzına tuttuğunu görmesi; o kimsenin doğru yolda bulunduğuna işaretle tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Tembelliğe, uyuşukluğa, günah işlemeye ve namazı ihmal etmeye yahut onu gafletle, ruhunu ibadete vermeden kılmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya mekruh bir işle yorumlanır.
Kirmani demiştir ki: Rüya aleminde esnediğini gören, herkesin şikayetine maruz kalır. Fakat aynı halinde devam eder.
Bazı tabircilere göre, esnediği zaman eliyle ağzını kapatan Hakk yolunda gayretli olur. Çok esnemek başka yorumcuların kavline göre, çok uyku ve gaflet işaretidir.


MollaCami Tabiri : Rüyada esnemek, günah işlemeye, feryad edip ağlamak ve tenbellıkle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere işarettir.Esnemek düşmana zafer bulma ve sevaba da işarettir. Bazen de bu rüya halinin keşf edilmesiyle sırrının ortaya çıkmasına, bazen de, sahibinin, iyi olmayacak bir hastalığa yakalanmasına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna