Rüyada Enfal Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Enfal Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Enfal Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Enfal Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Enfal Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Enfal Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Enfal Suresi dini rüya tabirlerinde Enfal Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Enfal Sûresini veya bu sûrenin bir kısmını okuduğunu veya üzerine okunduğu görüp işiten kimsenin her işinde başarılı olacağına yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Böyle bir rüya gören kimsenin düşmanlarına galip gelip muzaffer olacağına, mal, nimet ve ganimete sahip olacağına işaret eder. Bir devlet başkanının böyle bir rüya görmesi; onun düşmanlarına üstün geleceğine, bir âlimin böyle bir rüya görmesi; onun dünyaca tanınıp meşhur olacağına, halktan birisinin böyle bir rüya görmesi; o kimsenin dünya ve âhirette hayır göreceğine delalet eder. İmam-ı Nablusî'de: O kimsenin şefaate nail olacağına işaretle yorumlamıştır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Abbas (R.A.)'ın beyanına göre bu Sure-i Serifeyi veya bir kısmını okuyan yahut okunduğunu gören; izzete nail olur ve zafer kazanır.
Ibn-i Sirin diyor ki: Düşmanına karşı zafer kazanır, üstün gelir. Mal, ni'met ve ganimete nail olur.
Kirmani'ye göre, rüya sahibi hükümdar veya melik ise; Allah (C.C.)'ın yardımıyla, muzaffer olur. Alim ise; haramdan çekinir, günahtan korkar. Zühd ve takva sahibi olur. Dinde ilerler. Rüyayı gören halktan biriyse dünya ve ahireti hayırlı olur.
Abdulgani'en Nablusi buyuruyor ki: Düşmana karşı zafer kazanır ve ganimet alır. Helal mal elde eder. Kıyamet gününde şefaat edilir.


MollaCami Tabiri : Rüyada Enfal süresini veya ondan bir ayet okuduğunu veyaüzerine okunduğunu görmek zafere ermeye, izzet ve yüceliğe işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna