Rüyada Enbiya Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Enbiya Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Enbiya Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Enbiya Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Enbiya Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Enbiya Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Enbiya Suresi dini rüya tabirlerinde Enbiya Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Enbiyâ Sûresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veyahut da üzerine okunduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir nasiple rızıklanacağına, bazılarına göre o kimsenin sıkıntıdan sonra kolaylığa erişeceğine yorumlanır. İbn-i Sîrî'nin yorumuna göre: Rüyasında Enbiyâ Sûresinin tamamını veya ondan bir bölümü okuyan veya üzerine okunduğunu gören kimsenin peygamberlerin ahlâk ve güzellikleri ile bezenmiş olduğuna, dünya ve ahiretinin de iyi olacağına, ilim sahibi olarak halk arasında aranılan ve sevilen bir kişi haline geleceğine işaret eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin (R.A.) diyor ki: Sure-i Enbiya'yı rüyasında tamamiyle veya kısmen okuyan veyahut okunduğunu gören; büyük Peygamberlerin ahlakına sahip olur. Onların yolunda yürür. Ilimlerine mirasçı olur.
Kirmani'ye göre, dünya ve ahirette refah bulur. Bahtı açık olur. Düşmanına karşı galip gelir, zafer kazanır. Rüya sahibi, namazla, duayla ve diğer ibadetlerle meşgul olur.
Cafer-i Sadık şöyle buyuruyor: Bu rüyayı gören, ilmiyle amel eder. Darlıktan genişliğe çıkar. Zahmetten sonra rahata kavuşur.
Abdulgani'en Nablusi için rüyanın yorumu şöyle: Peygamberlerin ilimlerinden istifade eder. Siddetten, tasadan kurtulur. Zenginliğe, refaha nail olup, din ve ilimle vasıflanır, şöhrete kavuşur.
Ibn-i Kesir diyor ki: Düşmanlarına galip gelir. Ser ve afattan muhafaza olur. Ibadete meyilli olur.


MollaCami Tabiri : Rüyada Enbiya suresini veya ondan bir parçayı okuduğunugörmek, büyük nasip ve kıymetli rızka işaret ettiği gibi, rüya sahibinin peygamberlerin ilim ve niyazları ile rızıklanmasına da işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna