Rüyada Emretmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Emretmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Emretmek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Emretmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Emretmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Emretmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Emretmek dini rüya tabirlerinde Emretmek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Rüyada emretmek değişik şekillerde tabir edilir. Kişinin rüyasında istediği bir işte emrettiğini görmesi; o kimsenin hayır ve menfaate erişeceğine, kişinin rüyasında ekmek kesilmesini emrettiğini görmesi; kıskançlığa, kişinin rüyasında kendisine "yemek hazırla" diye emredildiğini görmesi; o kimsenin işlerinde başarılı olacağına, kişinin rüyasında kendisine buğday satmasının emredildiğini görmesi; o kimsenin helâlinden rızık kazanacağına, rüyasında "eteklerini beline sok" diye emredildiğini görmesi; o kimsenin kendisinden fayda beklendiğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştirki: Istediği bir işte emir ve tahakküm ettiğini görmek hayır ve menfaattir. Aksi ise zarar ve ziyandır. Bir kimsenin yemek hazırlaması için kendisine emrettiğini görmek; emreden şahsın, emredileni meselesinin halli için teşvik edeceğine, ümitlendireceğine delalettir. Buğday satması emrolunan şahıs, helal rızk toplamaya sevkedilir. Eteklerini beline sokması emredilen; kendisine fayda hasıl olacak işlerde bulunur. Birinin kendisine dur emri verdiğini gören; düşmana karşı muzaffer olur. Mum ışığını söndürmekle emrolunan; para arttırır. Yatağını sermesi emredilen; evlenir. Tohum atması emrolunan; geçimini düzeltir. Gusl etmekle emrolunan, tevbe eder. Ekmek kesmesini emrettiğini görmek, arkadaşını kıkandığına delalettir.
Kirmani demiştir ki: Rüyada, şeriate uygun olarak bir şeyi emretmek yahut yasaklamak; hayırdır. Fakat, şeriate aykırı bir şeyi emretmek veya yasaklamak ise; fena bir rüyadır. Kendisine iyi bir vesileyle emredilmesi hayır ve berekettir. Buna mukabil kötü bir şeyle emrolunduğunu görmek ise; zarar ve hasara uğramaktır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna