Rüyada Doğurmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Doğurmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Doğurmak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Doğurmak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Doğurmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Doğurmak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Doğurmak dini rüya tabirlerinde Doğurmak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Kişinin rüyasında bir kız çocuğu doğurduğunu görmesi; hayra işarettir. Rüyasında bir erkek çocuğu doğurduğunu gören kimsenin şiddetli keder ve sıkıntıya maruz kalacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında hanımının bir erkek çocuğu doğurduğunu görmesi, eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına, değilse keder ve sıkıntıya uğrayacağına, kişinin rüyasında hanımının kız çocuğu doğurduğunu görmesi; aksine yorumlanır. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir erkeğin rüyasında çocuk doğurduğunu görmesi; o erkeğin kendisine uygun olmayan ağır bir yükün altına gireceğine, sonra da kurtulup düşmanlarına galip geleceğine işaret eder. Bir kadının rüyasında hamile olmadığı halde çocuk doğurduğunu görmesi; o kadının kocasının zengin olacağına delalet eder. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kadının rüyasında bir kız çocuğu doğurduğunu görmesi; o kadının kocasına bir fayda geleceğine, erkek çocuğu doğurduğunu görmesi; kocasının keder ve sıkıntıya maruz kalacağına yorumlanır. Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Bir kadının rüyasında bir erkek çocuğu doğurduğunu ve çocuğun da hemen konuştuğunu görmesi; o kadının dünya ve âhirette selâmete ereceğine, bir yoruma göre de öleceğine, bir kadının rüyasında bir çocuk dünyaya getirdiğini ve çocuğun da hemen konuştuğunu görmesi; Allah'ın o kadına bir çocuk ihsan edeceğine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Kirmani bir kız doğurduğunu görenin, büyük hayra nail olacağını söylüyor. Erkek çocuk doğuran, şiddetli üzüntüye düşer yahut kötü bir söz duyar. Bir rivayete göre vefat eder. Karısının veya cariyesinin erkek doğurduğunu görmek; kız doğurmalarına işarettir. Hamile değillerse kedere duçar olup, daha sonra selamete çıkmaya delalettir. Sayet rüya sahibi bu anılan kadınların kız doğurduklarını görürse, doğacak çocuk erkek olur.
Bazı tefsirciler de bu rüyayı yukarıdaki gibi yorumlamışlardır. Fakat, rüya bazen olduğu gibi çıkabilir. Ağzından çocuk doğuran; hastaysa vefat eder. Bir rivayete göre rüya sahibi, birisi için şefaatte bulunur. Hakkında iyi konuşur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bir erkeğin rüyasında çocuk doğurduğunu görmesi, taşıyamayacağı ağır bir yük altına girmesine işarettir. Lakin bir süre sonra bundan kurtulur. Düşmanına galip gelir.
Bir kavle göre bu rüya, kötü huylu bir kadından kurtulmaya delalettir. Hamile olmayan bir kadının çocuk doğurması, eşinin zengin olacağının habercisidir.
Kirmani bir kadının kız doğurduğunu görmesinin eşi için mefaate delalet olduğunu söylüyor. Erkek doğurursa zevci, yani eşi bir sıkıntıyla karşılaşır.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Bir kadın rüyasında doğurduğu erkek çocuğun hemen konuştuğunu görürse, dünya ve ahirette kurtuluşa erer.
Bir rivayete göre vefat eder.


MollaCami Tabiri : Hamile bir kadın rüyada erkek bir çocuk doğurduğunu görse, o kadın bir kız çocuğu doğurur, Bir kız çocuğu doğurduğunu görse,bir erkek çocuk doğurur. Kız çocuğu tabirce üzüntüden kurtulmaya;erkek çocuk ise üzüntüye işarettir.Bir hasta, rüyada, anasının kendisini doğurduğunu görse, o hasta ölür. Bu rüyayı zanaatkar olan birisi görse, onu zanaat ve işinden menedecek birtakım maniler çıkar. Bu rüyayı fakir bir kimse görse, onu besleyecek ve düşünecek bir adamı çabucak bulur. Eğer bu rüyayı gören adam zengin ise, zevk ve eğlence yüzünden servetini muhafaza edemez ve onun ışlerine bakmak ve nezaret etmek için bir başkası onun üzerine kahren tayin edilir. Bu rüyayı görenin hanımı varsa; hanımının çocuk doğurmayacağına işarettir. Eğerrüyayı görenin hanımı hamile ise, o kadının erkek bir çocuk doğurmasına işarettir. Rüyayı gören düşman ve dava sahibi birisi ise, onun hakim yanında delilinin geçerli olmamasına işarettir.Bir kadın rüyada kendisini agzindan doğurduğunu görse, onun öleceğine ve ruhunun ağzından çıkacağına işarettir.Rüyada kız doğurmak hapis olan bir kimsenin üzüntüden kurtulmasına işarettir.Erkek bir kimse, rüyada bir erkek çocuk doğurduğunu görse, hastalanır.Üzüntüden kurtarır. Düşmanına galip gelir. Kız doğurduğunu gören kimse,her sıkıntıdan kurtulur ve onun neslinden millet ve kabilesi için makamı yüce bir kimse çıkar.Hayvan doğurduğunu ve bu hayvanın kedi olduğunu görse, doğan çocuk hırsız olur.Doğurmak sıkıntı ve hastalıklardan kurtulmaya, aile ve komşulanndan ayrılmaya isarettir.Doğmak rahatlığa, kederden kurtulmaya, borcu ödemeye ve tevbe etmeye işarettir.Rüyada bir erkek çocuk doğurduğunu gören kadın en sonunda ferahlık, sevinç, müjde, ağırlıktan kurtulmaya ve kurtuluşa ermeye işarettir.Kız doğurduğunu görse, izzet, şeref, ucuzluk, bolluk, güçlükten so a kolaylık ve sevinç içerisinde geniş bir nzıkla rızıklanır.Rüyada doğurduğunu gören kimse, fakir ise zengin olur. Zengin ise, üzülür.Bekarsa çabucak evlenir ve hanımı bir çocuk doğurur.Hasta olan bir kimsenin çocuk doğurduğunu görmesi, onun öleceğine işarettir.Fakir, muhtaç, üzüntü ve kederli kimselerin böyle bir rüya görmeleri, üzüntü, sıkıntı ve mihnetten kurtulmaya işarettir. Bu rüya tüccarlar hakkında mallannın gitmesine, misafirler hakkında onların yüklerinin hafiflemesine veakrabasının ölmesine işarettir.Rüyada hamile olduğunu gören kimse, üzülür. Doğurduğunu görse, üzüntüden kurtulur.Rüyada kızı olduğunu gören kimse, borçlanır.Rüyada kızının öldüğünü ve onun için bir kabir kazdığım gören kimse, borcunu öder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna