Rüyada Denizler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Denizler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Denizler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Denizler görmek ile alakali tabirler, Rüyada Denizler görmek ne anlama gelir? Rüyada Denizler nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Denizler dini rüya tabirlerinde Denizler anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada deniz görmek mutlaka halife, devlet reisi veya faziletli bir alimle tabir edilir. Denizi saf, durgun, düzgün görmek; adaletli bir idareciye, bulanık görmek zalim bir melike işarettir. Sakin bir denizden su içmek, adil bir devlet başkanından yahut yardımcısından hayır görmektir. Denizin tamamını içen, layıksa büyük bir mülkün sahibi olur. Halktan birinin bu rüyayı görmesi büyük hayırdır.
Ibn-i Sirin rahmetullah diyor ki: Denize girip karnına kadar battığını ve çamura bulandığını gören, devlet başkanı veya hükumet yüzünden sıkıntıya düşer. Denizde yüzememek, hapse delalettir. Denizde boğulmak üzere olduğu halde kimse tarafından kurtarılmayan, ayrıca sahili de göremeyen hükumetin şerrine uğrar. Bu musibetten kurtulamaz. Denize batıp sonra kurtulan; dünya işlerinde sıkıntıya düşer. Fakat, bir müddet sonra selamete çıkar. Denizi uzaktan görüp yanına yaklaşmaya çalışan; ümit ettiği şeye kavuşamaz. Denizin üzerinde ayakları ıslanmadan yürüyen cehennem ateşinden kurtulur. Dinin en iyilerinden olur.
Kirmani demiştir ki: Denizden soğuk su içenin, biriyle düşmanlığı ve davası olur. Sayet rüya sahibi alimler sınıfından ise, ilmi artar. Devlet reisinin yakınında yer alır ve onun itimadını kazanır. Denizden sıcak su içmek musibete düşmeye, kederlenmeye işarettir. Hele içtiği suyun lezzeti ve kokusu kötü ise, düşmanına mağlup olur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna