Rüyada Çiftçi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çiftçi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çiftçi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çiftçi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çiftçi görmek ne anlama gelir? Rüyada Çiftçi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çiftçi dini rüya tabirlerinde Çiftçi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında çiftçi olup bir tarlada ekin ektiğini görmesi; o kimsenin kazanması için çalışacağına, kişinin rüyasında bir ziraatçi görmesi; o kimsenin helâlinden kazanç sağlayacağına, kişinin rüyasında bir tarlayı sürüp tohum ektiğini görmesi; o kişinin hayır ve iyilikte bulunacağına yorumlanır. Bütün şartları tamam olmak üzere bir kimsenin rüyasında tarla sürdüğünü ve ektiğini görmesi; o kimsenin nimete mazhar olacağına, ikbâl ve devlete nail olacağına yorumlanır. Rüyasında tarla sürdüğünü gören kimsenin evlenmesine ihtimâl verilir. Câfer-î Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada çiftçi görülmesi beş şekilde yorumlanır. Bunlar da: Helâl rızık istemek, hayır ve menfaat istemek, hastalık, büyüklük ve helâl kazanç. Bir rivayete göre de: Rüyasında çiftçi olan kimsenin iyi kalpli bir kimse ile dost olacağına delalet şeklinde tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Alın teriyle kazandığını yiyen sabırlı, varlıklı bir insana delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında çiftçi olup ekin ektiğini gören; selameti saadeti ve ticareti için çalışır. Ziraatçi görmek; dindarlık, helal kazanç ve kar ile yorumlanır. Tarlayı sürüp tohum attığını gören hayır ve hasenat işler. Bir görüşe göre hastalanır.
Kirmani demiştir ki: Bütün şartlarını yerine getirmek suretiyle bir tarlayı sürmek, ekmek; ni'met, izzet, ikbal yani baht açıklığı ve devlet ile tabir olunur.
El Salimi'ye göre, tarla sürdüğünü gören evlenir.
Cafer-i Sadık (Radiyallahü Anha) bu rüyayı; helal kazanç arzusu, hayır, menfaat, hastalık, şan, şerefle yorumlar.


MollaCami Tabiri : Rüyada çiftçi görmek, temiz kalbli bir insanla dostluk kurmaya işarettir. Rüyada çiftçi görmek, temiz kaİbli bir insanla dostluk kurmaya işarettir. Çiftçi olup ekin ektiğini gören kimse, kurtuluş ve ticareti için çalışır.Çiftçi görmek, dine, halin salahına, helaldan kazanç elde edeceğine de işarettir.Çiftçi rüyası beş şekilde tabir edilir. Helaal rızık istemek, hayır ve menfaat husulü, hastalık, yüksek makam ve mevki, helal kazanç elde etmek.Rüyada güzel kokulu ot satanı görmek, musibet ve belalara razı, kaza ve kadere sabır eden kimseye işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna