Rüyada Boyamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Boyamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Boyamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Boyamak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Boyamak görmek ne anlama gelir? Rüyada Boyamak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Boyamak dini rüya tabirlerinde Boyamak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Kişinin rüyasında elbise veya kumaş cinsinden bir şey boyadığını görmesi; o kimsenin bütün işlerinde doğruluk yaptığından dolayı herkesin takdirini ve beğenisini kazanacağına, kişinin rüyasında ellerini boyadığını görmesi; o kişinin bir tehlikeye maruz kalacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında yüzünü boyadığını görmesi; çevresinde bulunan düşmanlarının ona kötülük yapacaklarına, kişinin rüyasında herhangi bir şeyi boyadığını görmesi; eğer birisine âşık ise; bu aşk hayatında hüsrana uğrayacağına ve dolayısıyla moralinin çok bozulacağına, rüyasında ev veya köşk boyadığını görmesi; o kimsenin gelirinin atacağına, neşe ve keyfinin yerine geleceğine işaretle tabir edilir.


Seyyid Süleyman : Kına vs. ile boyamak hususunda Kirmani diyor ki: Kınayı bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini ve ayaklarını kına ile boyayan, ev halkını ve akrabalarını süsler, donatır. Bir kavle göre ailesine ait işleri gizler. Rüya sahibinin akrabası yoksa; yakın zamanda sıkıntıdan kurtulup, feraha çıkar. Başka rivayete göre dinde fesatla yorumlanır.
Sakalı kına ile boyamak, şunlarla tabir olunur: Ameli ve ibadeti saklamak, fakirliğini etraftan gizlemek, uzun ömür, vekar ve cihad. El ve ayaklarına kına koyduğunu gören kadın, hilekar olur. Bir rivayete göre kocasının işlerine hizmet eder.
Kınanın haricinde şer'an mekruh bir şeyle boyamak (gelinler müstesna) hayır değildir. Bir rivayete göre, gelin için de iyi sayılmaz. Boya koyduğunu fakat, tutmadığını gören, meşhur malını gizlemeye çalışır. Boyanın tuttuğunu görenin ayıpları Allah (C.C.)'ın izniyle örtülür.
Saçını, sakalını çamur vb. ile boyayan, halini boşu boşuna saklamaya gayret eder yahutta nefret ettiği bir fenalığa uğrar. Azalarından boyanması uygun olamayan bir yeri boyamak (ilaç için değilse) hayra yorulmaz

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna