Rüyada Beyyine Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Beyyine Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Beyyine Suresi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Beyyine Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Beyyine Suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Beyyine Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Beyyine Suresi dini rüya tabirlerinde Beyyine Suresi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Diyanet Ruya : Nüzhetü'l-Mecâlis adlı kitaba göre bir kimsenin rüyasında Beyyine Sûresi'ni okuduğunu görmesi; o kimsenin korku ile ümit arasında yaşadığına yorumlanır. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Beyyine Sûresi'ni okuduğunu veya okuyandan dinlediğini görmesi; günahlarından dolayı tevbe etmeden dünyadan âhirete intikâl etmeyeceğine ve böyle bir rüya gören kimsenin insanları öğüt ve nasihatları ile doğru yola davet edeceğine delalet eder.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Rüyasında Beyyine Suresini tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören kimse, tevbe etmeden ölmez.
Kirmani demiştir ki: Rüya sahibi halkı hidayete davet eder. Sek ve şüpheden sonra, imana nail olur.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Dalalet içindeki bir topluluk, onun vasıtası ile tevbe edip hidayete ulaşır.
Abdulgani şöyle diyor: Bazı kafirler onun vasıtası ile irşad olup, imana gelirler. Rüya, sahibi için hem müjde hem inzar (ikaz, sakındırma) olarak tabir edilir.


MollaCami Tabiri : Rüyada Beyyine süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; o kimsenin eliyle birçoklarının hidayete ermesine, kalbinde tam itikadın meydana gelmesine, korku ve müjdeye işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna