Rüyada Alimler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Alimler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Alimler Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Alimler görmek ile alakali tabirler, Rüyada Alimler görmek ne anlama gelir? Rüyada Alimler nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Alimler dini rüya tabirlerinde Alimler anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Cahil bir insan rüyasında alim olduğunu ve halka sözünü kabul ettirdiğini görürse, hakarete uğrar. Aleyhinde hareket edilir. Alim birinin aynı rüyayı görmesi, büyük kıymet ve şerefle yorumlanır. Fakat, kendisinde kötü bir halin meydana geldiğini görürse, halkın alaylarına maruz kalır. Bir alimin kendisini yanına oturtup konuştuğunu ve güzel sözler söylediğini gören, hayra ve menfaata nail olur. Alimin huzurundan kovulduğunu yahut hiddetle azarlandığını görenin, itikadı azalır. Halk arasında zillete ve hakarete uğrar. Aşağılanır.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Büyük kıymet, mevki, rütbe ve itibar.
Bir alimin elini öptüğünü gören, onun ilminden istifade eder. Alimin kendisine bir şey verdiğini görenin, dünyada ve ahirette itibarı büyük olur, makamı yücelir. Alim olup, halka elini öptürdüğünü gören, onlara hayırda bulunur. Faydalı olur. Alimin dersle meşgul olduğunu görmek, ulemanın ve dindar insanların çoğalacağına işarettir. Bir alimden ders almak, ulemanın ilminden feyizlenmeye delalet eder. Alimin kendisini öptüğünü gören, izzet ve makam bulur. Ulemanın (alimlerin) kıyafetini giyip gezdiğini gören, -buna layık değilse- riyakar davranıp, halkı aldatır. Alim tarafından davet edilen, devlet hizmetine girer, yüksek bir yere çıkarılan, onların yoluna girip halktan saygı görür. Tanınan bir alimin yüksekten düştüğünü görmek; o alimin itibar kaybedeceğine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna