Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ağaç Çiçekleri görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ağaç Çiçekleri görmek ne anlama gelir? Rüyada Ağaç Çiçekleri nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ağaç Çiçekleri dini rüya tabirlerinde Ağaç Çiçekleri anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyyid Süleyman : Ağaçların mevsiminde çiçek açtıklarını görmek; hayır, menfaat ve murattır. Bu çiçeklerin toplanmış olduklarını görmek de, iyidir. Fakat, yorum ağacın üstündeki çiçekler kadar kuvvetli değildir. Bu çiçeklerin beyazı kırmızıdan, kırmızısı sarıdan daha hayırlıdır.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Nar çiçeği; gelin, yeni zevce ve güzel cariye ile ifade edilir. Erik, zerdali, kayısı, armut ve ayva çiçekleri; rüya sahibinin işiteceği güzel kelam ile tabir olunurlar. Bu yorum, ağacın yüksekliği, güzelliği çiçeklerin renk ve güzellikleri ile orantılıdır, mütenasiptir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Rüyasında bir ağacın çiçeğini koparıp yediğini gören -mevsiminde ise- o ağacın temsil ettiği kimseden güzel söz işitir. Bir rivayete göre, o şahıstan hayır ve menfaat sağlar. Bu çiçeklerden birini kokladığını gören, o ağacın mensup olduğu kişi tarafından övülür.
Bazıları demişlerdir ki: Vaktinde ve diri ağaç çiçekleri görmek; umumiyetle iyidir.
Yerde biten bütün çiçekler güzel duygular uyandıran bir hatırayı ifade eder. Ayrıca emele ulaşmaya delalettir. Bir kısım tabircinin bu görüşüne bazıları itiraz etmişler ve mevsimi haricinde çiçek görmeyi iyi saymamışlardır. Başkaları ise bu rüyanın bazen hayra, bazen şerre işaret edeceğini söylemişlerdir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna